28 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, na której uczniowie klas IV-VI poprzebierani w najróżniejsze postacie z bajek i filmów oraz zwierzątka, bawili się i tańczyli. Za najciekawsze przebranie przewidziane były nagrody. Podczas zabaw tanecznych: z miotłą, z balonami, z krzesłami oraz z gazetami było wiele śmiechu i radości.
Dziś na zajęciach pogotowia edukacyjnego postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę przyrodniczą związaną ze zbliżającą się wiosną.
Wykorzystaliśmy do tego techniki plastyczne, które dają szerokie możliwości rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Pomagają kształtować odpowiednie cechy takie jak wrażliwość na piękno, wyobraźnię, pamięć wzrokową, pomysłowość, cierpliwość oraz sprawność manualną.
Oto prace uczniów klas I - III wykonane farbami plakatowymi podczas dzisiejszych zajęć..
1 marca odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”. W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VI.
Celem konkursu jest:
promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego;
doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej;
kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych;
kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli;
rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.
Uczniowie jednocześnie walczą o dwa tytuły: „Mistrza ortografii” swojej klasy oraz w klasach IV-VI.
„Mistrzami ortografii w klasie IV” zostali:
Jan Mikrut – I miejsce
Anna Piela – II miejsce
Emilia Krausel – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasie V” zostali:
Jakub Manek i Kinga Chromik – I miejsce
Emilia Bednarska – II miejsce
Wiktoria Gołębiewska – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasie VI” zostali:
Michalina Ślusarczyk – I miejsce
Paulina Olszewska – II miejsce
Oliwer Madej – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasach IV-VI ” zostali:
Jan Mikrut – I miejsce
Jakub Manek i Kinga Chromik – II miejsce
Emilia Bednarska – III miejsce
Gratulujemy!
Trzeciego marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Jest to dzień, który nie ma zbyt wielkiej tradycji w naszym kraju, zatem postanowiliśmy na zajęciach popołudniowych skupić się na pisarzach. Pisarz tworząc zostawia po sobie coś bardzo cennego – słowa układające się w opowieść, jakąś historię, która przyciąga uwagę, daje duszom pożywienie, karmi umysły…
To pisarze dają nam do ręki wiedzę o świecie teraźniejszym, a także o przeszłości. To oni przenoszą nas w magiczne światy fikcji, gdzie możemy przeżywać przygody niemożliwe w świecie realnym.
Pisarze pozwalają nam także uciekać od nudnych, deszczowych dni, od ciężkich, trudnych doświadczeń, czasem od choroby i smutku, od wszelkich problemów w światy pełne piękna, w inną rzeczywistość, która pomaga zapomnieć i spojrzeć na życie przyjaźniej.
Uczniowie zapoznali się z humorystycznie przedstawioną historią życia pisarza Grzegorza Kasdepke, dowiedzieli się, jak to się stało, że został pisarzem.
W części plastycznej uczniowie zrobili pióra gęsie, których wykonanie wymagało nie lada staranności i cierpliwości. Teraz już jesteśmy gotowi by przelać na papier to, co dyktuje nam wyobraźnia.
9 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień z niecierpliwością wyczekiwany przez wszystkich uczniów klas I-III. Klasy zamieniły się w sale balowe, z mnóstwem serpentyn i balonów, słodkościami przygotowanymi przez Rodziców oraz wspaniałą, skoczną muzyką. Niecodzienny wygląd klas wprowadził naszych milusińskich w doskonały nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i nie tylko. Każdy uczestnik zabawy miał na sobie wyszukany, niepowtarzalny i zaskakujący strój. Niektórzy byli nie do poznania! Przy dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się znakomicie.
Kolejne karnawałowe szaleństwo już za rok :)
Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
To stare porzekadło naszych przedszkolaków nie będzie dotyczyć bo tuż po śniadaniu każdy z nich w ramach słodkiego „deserka” ze smakiem zajadał się pysznym pączkiem.
Pani Kazi i Pani Beacie dziękujemy za osłodzenie tego czwartkowego poranka.
Święto Babci i Dziadka to jeden z najmilszych dni w roku każdego przedszkolaka.Dzieci z wielką ochotą występują i wspólnie bawią się z dziadkami. Grupa „Groszków” przygotowała dla swych najukochańszych gości występ artystyczny. Były wiersze i piosenki a przed słodkim poczęstunkiem dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom prezenty. Panie wraz z dziećmi przyłączyły się do życzeń Pani Dyrektor jeszcze raz życzymy dużo zdrowia!
10.02.2017 grupa "Krasnale" wzięła udział w konkursie Piosenki Walentynkowej w GOK-u w Reńskiej Wsi. Dzieci wykonały inscenizację do wiersza J. Brzechwy pt."Żuraw i Czapla" oraz zatańczyły układ choreograficzny do utworu "Hallelujah" zaśpiewanego przez starszą koleżankę Kamilę.
Już po raz trzeci spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi by móc wyśpiewać najpiękniejsze piosenki o miłości.
Nasze uczennice zajęły najlepsze miejsca:
Kamila Czartoryska z klasy V - I miejsce (solo)
Patrycja Nol i Paulina Olszewska – II miejsce (duet)
Wiktoria Gołębiewska z klasy V – IV miejsce (solo)
Patrycja Nol z klasy VI – IV miejsce (solo)
Patrycja Nol i Paulina Olszewska – II miejsce (duet).
Gratulujemy wysokich not, dziękujemy: Dziewczynkom za reprezentowanie klas najstarszych, Rodzicom za wsparcie oraz chłopcom z Fan Clubu, którzy przybyli na festiwal i trzymali kciuki.
Tak zwane „kolorowanki dla dorosłych” przywędrowały do Polski z Zachodu. W Polsce pojawiły się od niedawna, a już wszyscy zdążyli je polubić. Kolorowanie bardzo szczegółowych obrazków, przedstawiających zwierzęta, rośliny, budowle czy geometryczne, fantazyjne kształty dostarczają niezwykłej frajdy. Kolorowanki mają to do siebie, że pochłaniają czas, wprawiają w pozytywny nastrój i pozwalają w niezwykły sposób odpocząć .
Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie podczas popołudniowych zajęć. Wszyscy starannie kolorowali, dobierali kolory, a w sali była taka cisza, że słychać było tylko przejeżdżające samochody.
W tym tygodniu, ostatnim przed feriami, utrwalamy wiedzę, jak bezpiecznie i wesoło można spędzić ferie zimowe.
Głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, kształcenie umiejętności myślenia przyczynowo – skutkowego.
Bezpieczeństwo należy zachować wszędzie, także podczas przerw, przebywając w budynkach szkolnych oraz wtedy, gdy dzieci spędzają czas na podwórku bawiąc się śniegiem.
Uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce zimowej, wykonywali prace oparte na treści wiersza „Biała zima”, układali „Kodeks postepowania w czasie zimy”.
Nie rzucaj w kolegów twardymi śnieżkami.
Ślizgaj się tylko na specjalnie przygotowanym lodowisku.
Ubieraj się odpowiednio do pogody.
Nie wrzucaj kolegom, koleżankom śniegu za kołnierz.
Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
Nie chodź w przemoczonym ubraniu.
Zjeżdżaj na sankach z dala od jezdni i drzew.
Baw się wesoło pod opieką osoby dorosłej.
Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi.
Bądź widoczny na drodze - noś opaski odblaskowe lub kamizelki.
W karnawale, w karnawale Dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy jest naprawdę pomysłowy, można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza. Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy, Księżna Elza razem z nim, nie wiadomo kto jest kim…
W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale. Tak właśnie wyglądał bal przebierańców w grupie „Sówek” w naszym przedszkolu. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie przy poczęstunku oraz Pani Ewie z rytmiki za współpracę.
Dzieci nie mogą doczekać się kolejnego balu…
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w grupie Krasnali.
W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali starszaków można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piłkarzy, piratów, Spider-Manów, Batmanów, … kotki , nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bohaterów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były prezentacje poszczególnych postaci, tańce i konkursy.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
25 stycznia 2017r. odbył się XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Pokrzywnicy. Grupę Sówek reprezentowała Hania Ludkiewicz, która zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”. Hania swoim pięknym śpiewem zafascynowała całą publiczność i jury. Dziewczynce towarzyszyła ciocia, uczestniczka programu X-Factor Magdalena Bal, która grała na keyboard. Po występie dzieci, mogliśmy podziwiać talent wokalny Magdaleny Bal.
„Komputerowy świat” to innowacja realizowana w najmłodszych klasach od września 2016 r. Uczniowie już wiedzą jak należy zachować się w pracowni komputerowej i jak bezpiecznie korzystać z komputera. Krok po kroku w przystępny i prosty sposób poznają zawartość jednostki centralnej oraz urządzenia peryferyjne.
Na zajęciach wyszukiwarka internetowa wykorzystywana jest nie tylko do nauki, ale także do rozwoju swoich zainteresowań. Uczniowie potrafią wyszukać grafikę oraz informacje na określony temat, zapisać lub skopiować potrzebny tekst oraz grafikę do edytora tekstu czy grafiki.
Ogromnym zainteresowaniem cieszą się gry edukacyjne – zagadki ortograficzne, matematyczne łamigłówki, świat przyrody. Najważniejsze jest to, aby dzieci mądrze korzystały z zasobów Internetu i potrafiły wykorzystać komputer jako źródło wiedzy i rozrywki.
Matematyka kojarzy się przede wszystkim z liczbami, liczeniem i zadaniami. Liczenie to umiejętność, której należy poświęcić sporo czasu, dlatego w tym tygodniu na zajęciach popołudniowych zajęliśmy się matematycznymi kolorowankami elementarzowymi.
Matematyczne kolorowanki to coś, co większość dzieci lubi, bo przy plastycznej zabawie można choć trochę zapomnieć o trudach matematycznego główkowania.
Na pierwszych zajęciach zajęliśmy się kolorowankami z liczbami w legendzie, a na drugich dzieci trenowały działania - dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie - na różnych poziomach.
Kolorowanki takie, wbrew pozorom, wymagają sporo pracy. Naszym uczniom wyszło to wspaniale.
Muminek był dziś bohaterem naszych zajęć. Uczniowie zapoznali się z fragmentem książki „Opowiadania z Doliny Muminków”, w której życie Muminka i przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamusi i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń.
Uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem przyjaźni i nad pytaniem problemem - czy warto pomagać? Pod koniec zajęć została wykonana praca plastyczna, której bohaterami były Muminki.
Uczennica klasy V-Wiktoria Gołębiewska wzięła udział w XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Pokrzywnicy i zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI.
Gratulujemy wysokiej noty i dziękujemy za reprezentowanie najstarszych klas. Wyrazy podziękowania kierujemy też Dziadkowi Ewaldowi, który uwiecznił występ wnuczki Wiktorii.
25.01 reprezentanci klas drugich wybrali się na XII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek do Pokrzywnicy. Zaprezentowali tam utwór pt. „Nie miały aniołki choinki na święta” ich wspaniały występ zaowocował zdobyciem I miejsca w kategorii – zespół kl. I-III. Uczniowie zostali przygotowani przez Panie Dominikę Marzec i Iwonę Mikrut. Gratulujemy !
Dnia 25 .01. 2017r reprezentanci grupy Krasnale wzięli udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pokrzywnicy . Dzieci popisywały się śpiewem bajkowych kolęd oraz grą na flażoletach. Bardzo serdecznie dziękujemy małym muzykom.
Podczas ostatnich zajęć w ramach programu polonistyczno - przyrodniczego mówiliśmy o smogu, zanieczyszczeniu powietrza.
Uczniowie bardzo dobrze wiedzą, jaki szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka ma zanieczyszczone powietrze, potrafili podać sposoby zmniejszania emisji trujących gazów .
W realizacji tematu pomogła nam bajka ekologiczna „O kominie, który przestał dymić”.
Zajęcia zakończyła wspólna praca plastyczna „Czysty świat” na papierze z makulatury.
W poniedziałek 23 stycznia klasy IV-VI wraz z nauczycielami wybrali się na lodowisko do Koźla. Celem wyjścia była przede wszystkim integracja w grupie, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków.
Uważam, że zabawa była wyśmienita, wszystkim uczniom bardzo się podobało. Miejmy nadzieję, że po feriach uda nam się w to miejsce wybrać jeszcze raz. Oby pogoda dopisała.
Dziś odbyły się drugie zajęcia cyklu zajęć polonistyczno - przyrodniczych „Powietrze”. Tematem przewodnim był wiatr. Dla zobrazowania wiatru posłużył nam wiersz Danuty Wawiłow „Wiatr”.
Uczniowie poznali rodzaje wiatru, jego niszczycielskie oraz korzystne działanie. W części relaksacyjnej uczniowie zagrali na flażoletach - instrumentach, w których do wydobycia dźwięku wykorzystywane jest powietrze.
Z instrumentami związana była też matematyczna łamigłówka, której wykonanie wymagało wielkiego skupienia. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali własne wiatromierze.
Od dziś, przez cały tydzień na zajęciach popołudniowych, rozpoczynamy cykl zajęć polonistyczno - przyrodniczych „Powietrze”.
We wtorek wstępem do zajęć była krzyżówka matematyczna z hasłem POWIETRZE. Zostały przeprowadzone doświadczenia mające na celu stwierdzenie czy powietrze istnieje, czy jest widoczne, jaka jest jego waga, czy jest silne, ruchliwe, czy może być listonoszem….
Następnie na podstawie bajki ekologicznej pt. „Czarodziejskie ziarenka” uczniowie poznali rolę powietrza w przyrodzie i funkcjonowaniu organizmów żywych. Zajęcia zakończyła zabawa ruchowa i praca plastyczna, która została wykonana przy użyciu pędzla, rozrzedzonej farby, a barwne plamy przybrały odpowiednie kształty poprzez dmuchanie przez słomkę.
W środę, kiedy mróz trochę zelżał, grupa Groszków wraz z Paniami wybrała się na przedszkole podwórko by skorzystac z uroków zimy. Dzieci były bardzo zadowolone: spacerowały i skakały po śniegu, rzucały śnieżnym puchem oraz próbowały lepic śniegowe kule. Mamy nadzieję, że zima jeszcze troszkę z nami zostanie....:)
Dzisiaj | 732 | |
Wczoraj | 2585 | |
Miesiąc | 37841 | |
Wszyskie | 2549376 |