W dniach od 3-6 kwietnia, za zgodą i wsparciem Pani dyrektor oraz wspólnie ze wolontariatem ze szkoły w Długomiłowicach postanowiliśmy zrobić niespodziankę i sprawić radość innym, bardziej potrzebującym. Z Tego tytułu uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili żywność, słodycze, środki czystości, które później zostały przekazane Stowarzyszeniu MONAR- Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Zopowych. Mam nadzieję, że nasza akcja choć w małym stopniu sprawi, że zbliżające się Święta Wielkanocne będą bardziej radosne dla mieszkańców tegoż domu.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli tę akcję.
Sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Paulina Olszewska, Patrycja Nol, Jakub Manek, Daniel Syrzisko zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Konkurs wymaga: wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętności jazdy po torze sprawnościowym, praktycznej umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i jazdy w miasteczku ruchu drogowego. Przygotowania wymagają ogromnego wkładu pracy uczniów; wiedzy, umiejętności (akrobatycznej) jazdy na rowerze i odporności na stres. Finał wojewódzki 20 maja.
Gratulacje!
W tym dniu - pełni zaangażowania i z pomocą Pana Edka - uczniowie klasy szóstej posadzili na terenie naszej szkoły trzy klony i zasiali nową trawę.
W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi grupa Krasnale zaprosiła do siebie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 wraz z wychowawcami na bajkę pt. '' Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków'' Bajka ta wykonana była w gwarze śląskiej .Tournee z tą bajką dopiero się rozpocznie ponieważ już 27 .04 spektakl wystawiany będzie w Domu Kultury Chemik w K -Kożlu a dzień póżniej 28 .04 dzieci wyjadą na konkurs Sląskie beranie do Izbicka .Zyczymy powodzenia '' małym aktorom''.
Drugi etap konkursu ortograficznego dla klas IV-VI za nami, a oto wyniki:
„Mistrzami ortografii w klasach IV-VI ” zostali:
Jan Mikrut – I miejsce
Paulina Olszewska – II miejsce
Kinga Chromik – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasie IV” zostali:
Jan Mikrut – I miejsce
Michał Niewiadomski – II miejsce
Emilia Krausel – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasie V” zostali:
Kinga Chromik – I miejsce
Emilia Bednarska – II miejsce
Jakub Manek – III miejsce
„Mistrzami ortografii w klasie VI” zostali:
Paulina Olszewska – I miejsce
Oliwer Madej– II miejsce
Michalina Ślusarczyk – III miejsce
Gratulujemy!
12 marca Rada Rodziców zorganizowała tradycyjnego zajączka w postaci słodkich upominków dla uczniów i przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy.
3 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
Celem konkursu było między innymi doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęło 14 dzieci. Uczniów oceniało Jury w składzie – Pani Dyrektor – Jadwiga Matuszewska oraz Pani Barbara Hawryłko i Pani Katarzyna Lazar. Komisja oceniała występy uczniów wg ustalonych kryteriów: prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza, interpretacja utworu, dykcja, ogólne wrażenie artystyczne.
Poziom konkursu był bardzo wysoki i Jury miało przed sobą bardzo trudne zadanie. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce:
Trio: Maja Flegel, Joanna Frank, Dominik Kwaśny
I miejsce:
Karolina Jagła
II miejsce:
Karolina Mucha
III miejsce:
Emilia Łaszewska
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przepiękne prezentacje, a publiczności za wspaniałe przyjęcie i docenienie recytatorów.
Dnia 06.04.2017r. delegacja z grupy Krasnale reprezentowała nasze przedszkole na wielkanocnym konkursie w Cisku.Dzieci ozdabiały pisanki techniką dowolną. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dzieci tematyką związaną ze świętami wielkanocnymi.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.Dzieciom gratulujemy pomysłów i dziękujemy za uczestnictwo.
24 marca 2017 „Sówki” zaprosiły Babcie i Dziadków na herbatkę. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali inscenizację pt. "Rzepka" Juliana Tuwim. W ten sposób podziękowali za trud włożony w ich wychowanie. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają.
Dnia 29.03.2017 r. w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyło się zajęcie otwarte pt.: "Kreatywne brudzenie, czyli sensoplastyka u Groszków". Dzieci miały możliwośc malowania barwnikami spożywczymi na mleku, tworzyły obrazy z kolorowego ryżu oraz wspólnie z Rodzicami "wyczarowały" piasek kinetyczny. Zabawy przypadły do gustu wszystkim maluchom, a Rodzicom dziękuję za wsparcie, zdjęcia i pomoc w sprzątaniu sali :)
W poniedziałek 3 kwietnia 2017 r. w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Długomiłowicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Uczniowie naszej szkoły: Paulina Olszewska, Patrycja Nol, Daniel Syrzisko, Jakub Manek wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu prawa o ruchu drogowym i umiejętnością jazdy na rowerze, zajmując 1 miejsce w naszej gminie. Następny etap 22 kwietnia – eliminacje powiatowe.
Gratulujemy!
Sówki wzięły udział w konkursie "Narysuj i nazwij koleżankę TUPA". Po wysłuchaniu opowiadania dzieci miały za zadanie wymyślić imię dla koleżanki zająca Tupa oraz ją narysować. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Powstały śliczne portrety, dzieci wykazały się pełną wyobraźnią oraz kreatywnością. Celem konkursu było propagowanie współpracy i integracji w ramach grupy przedszkolnej, a także wypowiadanie się poprzez aktywności plastyczne, a także kreatywne działanie grup przedszkolnych.
Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo wyczekiwany przez uczniów naszej szkoły. Uczciliśmy go hucznie, by zima prędko nie powróciła :)
Na początku odbył się wiosenny apel przygotowany przez przedszkolaków i klasę III. Podczas apelu przeprowadzony został także konkurs na najpiękniejszą marzannę, który wygrała klasa VI – gratulujemy (nagrodą był dzień bez pytania, więc rywalizacja była zawzięta, a wszystkie kukły bardzo okazałe). Następnie cała szkoła licznym i kolorowym korowodem przeszła wraz z marzannami i gaikami po ulicach Reńskiej Wsi, robiąc dużo hałasu i odganiając zimę.
„Wiosno, wiosno nie zapomnij o nas,
każda trawka chce już być zielona.
Gdybyś zapomniała inną drogą poszła
zima by została mroźna”
Pierwszego dnia wiosny przedszkolaki wyruszyły w korowodzie uliczkami naszej wioski by wspólnie pożegnać Zimę i powitać Wiosnę.
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci odprowadziły „Marzannę”- symbol zimy, a do przedszkola wróciły ze śpiewem na ustach i z kolorowym „Gaikiem – Maikiem” – symbolem wiosny
Dziś 17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.
Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Nol, Paulina Olszewska, Mateusz Bujak. Po części pisemnej zajmując 3 miejsce, do następnego etapu awansowała Paulina Olszewska. W drugim etapie odpowiadając ustnie na pytania awansowała o jedną pozycję. Ostatecznie po trzecim etapie (znajomość wyposażenia wozu strażackiego) zajęła 4 miejsce w naszej gminie.
Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i zaangażowania!
Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny KRASNALE postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę, owies , szczypiorek siedmiolatkę i pietruszkę oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.
Wraz z nadchodzącą wiosną zmienia się pogoda. Na spacerze zachęcamy dzieci do obserwacji i wyrażania swoich spostrzeżeń. Może komuś uda się zobaczyć klucz powracających ptaków a może dostrzeże pierwsze przebiśniegi lub inne symptomy przedwiośnia
Dzieci z grupy „Groszki” spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli.
Przedszkolaki postępowały wg wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!
Po „ciężkiej ‘’ pracy korzystając z aury pogody udaliśmy się na spacer zachowując przy tym szczególną ostrożność i bezpieczeństwo.
W minionym tygodniu w przedszkolu Groszki poznawały warzywa i prawidłowy sposób odżywiania się. Uwieńczeniem wszystkich zdobytych wiadomości było wykonanie przez dzieci kolorowych i zdrowych kanapek. Na chlebie i bułkach znalazły się poznane dotąd warzywa. Dzieci chętnie częstowały się przygotowanymi przez siebie kanapkami, które bardzo szybko znikały z talerzyków. Rodzicom dziękujemy za pomoc i zakup wszystkich smakołyków:)
Dzisiaj | 718 | |
Wczoraj | 2585 | |
Miesiąc | 37827 | |
Wszyskie | 2549362 |