Grupa ,, Misie” także świętowała swoje święto… Dzień zaczęliśmy uroczystym śniadaniem, każdy Przedszkolak otrzymał medal i balonika. Odwiedziła nas Pani Dyrektor Jadwiga Matuszewska, która także życzyła dzieciom miłego święta. Zgodnie z promocją zdrowego odżywiania, dzieci częstowały się tego dnia min. warzywami. W grupie „Misiów” dzieci także uczestniczą w akcji charytatywnej „Serce na klamerce” za co serdecznie dziękujemy.
8 wześnia 2018 roku w Zespole Szkolno- Przedszkonym miało miejsce Narodowe Czytanie. Zostay odczytane fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, "Anioły z Reńskiej Szkoły", chętnie pomogły w przygotowaniu poczęstunku. Również odczytały kilka fragmentów powieści.
W piątek 14 września odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się dziewięcioro kandydatów z klas IV-VIII. Największą ilość głosów zdobył uczeń Mateusz Bujak z klasy VIII, która został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, natomiast drugie miejsce zajęła uczennica Kinga Wilczek z klasy VII, która została zastępcą przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Natomiast członkami SU zostali uczeniowie:Paulina Olszewska, Patrycja Nol,Adam Kochański, Jacek Marcinków, Michalina Flegel, Paulina Zdebel, oraz Marta Klajnowska. GRATULUJEMY!!!
„Świat przedszkola jest radosny
Od jesieni aż do wiosny.
Nowy rok szkolny witamy
Z radością to obwieszczamy”.
Trzeciego września, od wczesnych godzin porannych, nasze przedszkole ponownie wypełnił radosny gwar i śmiech…) Dziś dzieci ze starszych grup z uśmiechem na twarzach wkraczają w przedszkolne progi, witając się z kolegami i koleżankami . Tylko w sali maluszków początki są ciężkie: płacz, trudne rozstania z rodzicami…
Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania dnia 8 września 2018 roku jest PrzedwiośnieStefana Żeromskiego. W trwającym roku 100 – lecia odzyskania niepodległości zachęcamy do uczestniczenia w naszej placówce do czytania fragmentów w/w lektury. W tym jubileuszowym roku myślami często wybiegamy do dni gdzie Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny. W Przedwiośniu można odtworzyć również co wtedy czuli, czynili, jakie dążenia i nadzieje nimi kierowały, do czego zmierzali i o czym marzyli nasi przodkowie.
Dnia 17.06.2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reńskiej Wsi odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i społeczność szkolną. Dużą atrakcją był bieg „Zajączka”, we współpracy ze stowarzyszeniem „Opolska Pozytywka”. Cel był szczytny – zebrać fundusze na doposażenie oddziału Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Wszystkich uczestników powitała Pani dyrektor Jadwiga Matuszewska z koordynatorem stowarzyszenia Panem Markiem Łabno.
22 czerwca, po mszy świętej , w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział wychowawcy, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice i uczniowie. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą.
Pani dyrektor dziękując wszystkim zgromadzonym za całoroczny trud, wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i nagrody zdobyte w wielu różnych konkursach.
Kolejny rok, podczas którego realizowany był projekt edukacyjny Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego za nami.
„Wielki sprawdzian” to praktyczne narzędzie do monitorowania i analizy postępów uczniów w nauce podczas całego roku szkolnego.Nasi uczniowie z klasy IV i VII, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązywali standaryzowane testy „na wejście”, po każdym dziale podręcznika oraz testy całoroczne.
Szkoła i nauczyciel biorący czynny udział w projekcie otrzymali certyfikaty.
„Deutsch lerenen macht spaß” po raz kolejny pod tym hasłem w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy został przeprowadzony przedszkolny konkurs języka mniejszości narodowej niemieckiego. Konkurs miał na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim, poszerzanie i wzbogacanie słownictwa języka niemieckiego oraz wspólnej zabawy.
Nasze przedszkolaki zaprezentowały się piosenką „Wer will fleisige Handwerker sehen- der muss zu uns Kinder gehen”. Dzieci bardzo pięknie zaśpiewały piosenkę ukazując przy tym wysoki poziom znajomości języka niemieckiego. Jury zdecydowało, by wyróżnić wszystkich uczestników i nagrodziło wszystkich wykonawców pierwszym miejscem.
Uczniowie klas V-VI w ramach kolejnego etapu projektu ekologicznego „Mogę pomóc sobie i innym” mieli zapoznać się z ideą recyklingu „na żywo”.
Okazją do realizacji tego zadania była wycieczka do supermarketu „Kaufland” w Kędzierzynie – Koźlu, podczas której uczniowie zapoznali się z wyposażeniem sklepu, nazwami pomieszczeń i poszczególnych działów oraz nazwami towarów na nich umieszczonych. Pani Dyrektor supermarketu opowiedziała uczestnikom wycieczki skąd się biorą ciepłe bułeczki, gdzie możemy znaleźć promocyjne towary, w jaki sposób ułożone są towary na półkach.
Dnia 25.04.2018 w ramach obchodów Dni Ziemi Biedronki wyruszyły na spacer, którego celem było zadbanie o wizerunek naszej planety. Dzieci wyposażone zostały w jednorazowe rękawiczki i ruszyły sprzątać okolice Reńskiej Wsi. Na szczęście papierków i odpadów plastikowych było niewiele , jednak mino to udało nam się zapełnić worki śmieciami. Następnie odtańczyliśmy na naszym boisku „taniec radości” i obiecaliśmy sobie, że będziemy dbać o naszą Ziemię , żeby mieszkało nam się przyjemnie, czysto a przede wszystkim zdrowo.
Dnia 29.05 w naszej grupie odbyło się ważne święto - Dzień RODZINY. Tego dnia przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych, by poprzez wiersze i piosenki wyrazić im wdzięczność i miłość. Mamusie nie kryły łez wzruszenia, a tatusiowie dumy z występów małych aktorów. Po przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia Rodzicom naszych Biedronek.
Rozwój technologii i życie codzienne powodują, że przybywa nam coraz więcej śmieci trudnych do zakwalifikowania do konkretnych grup recyklingu.
Uczniowie klasy V wykonali „Elementarz recyklingu” czyli stworzyli bazę przykładowych odpadów mając nadzieję, że ów poradnik pomoże wszystkim zagubionym w codziennej segregacji i w ratowaniu naszej planety.
Elementarze powstały w ramach kolejnego etapu projektu ekologicznego „Mogę pomoc sobie i innym”.
W dniu 19 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie- Koźlu odbył się pierwszy z cyklu pięciu turniejów szachowych Cuper Cup. Celem turnieju jest popularyzacja tej królewskiej gry, a uczestnicy oprócz punktów i nagród indywidualnych pracują na nagrodę główną dla szkoły. We wspomnianym wydarzeniu wzięło udział pięciu szachistów naszej szkoły. Dla większości był to debiut w tego typu rozgrywkach. Pierwsze kroki w turnieju stawiali Kamila Chałat z klasy 2, najmłodsza zawodniczka turnieju, jej klasowa koleżanka Karolina Jagła oraz Rafał Gołębiewski, Jan Mikrut i Karolina Niezgoda.
Przedszkolaki z grupy „ Krasnoludki”, w ramach realizowanych tematów związanych z poznawaniem zwierząt gospodarskich, 16 maja 2018. udały się z wizytą do gospodarstwa. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną frajdę sprawiła maluchom obserwacja mieszkańców obory.
W maju w naszej placówce odbyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej - plastyczny oraz literacki. Zebrano wiele bardzo interesujących i twórczych prac.
Z przyjemnością informujemy, że konkursy zostały rozstrzygnięte.Dziękujmy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursach.
Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Teatru im. Jana Kochanowskiego do Opola. Głównym celem było obejrzenie sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, jednak przed spektaklem mieliśmy odrobinę czasu wolnego i wykorzystaliśmy go na wypoczynek w strefie przyteatralnej.
Spektakl na opolskiej scenie reżyseruje Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja była bardzo współczesnym, świeżym i momentami zaskakującym spojrzeniem na tekst. Wszyscy uczniowie byli bardzo zachwyceni sztuką.
Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy.
14 maja 2018 roku, w Większycach, miał miejsce konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II „Bliżej świętego Jana Pawła II” . konkurs był kierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z gminy Reńska Wieś. Udział w konkursie wzięło pięć szkół. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Paulina Olszewska i Patrycja Nol z klasy VII oraz Kinga Wilczek z klasy VI.
8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza. Nie zapomniały o naszym święcie przedszkolaki z grupy ,, Krasnoludki", które odwiedziły naszą bibliotekę wraz z Paniami. Dzieci wręczyły własnoręcznie zrobioną laurkę ,którą przygotowały dla Pań bibliotekarek . Panie odwdzięczyły się słodkim upominkiem, poszerzyły dotychczasową wiedzę na temat miejsca jakim jest biblioteka, oraz przeczytały bajkę dotyczącą naszej tematyki tygodniowej.
Po powrocie do przedszkola dzieci pytały kiedy tam wrócą…
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów _2018.05.18
Gmina Reńska Wieś spośród tylko 14 samorządów i jedyna w powiecie kędzierzyńsko – kozielskim uczestniczyć będzie w Programie Ministerstwa Sportu i Turystyki powszechnej nauki pływania „umiem pływać”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I – III .
Uczniowie klasy VII z Reńskiej Wsi, w ramach lekcji z doradztwa zawodowego byli gośćmi kilku szkół ponadpodstawowych na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wycieczka miała miejsce 25 kwietnia 2018r. Pierwszą szkołę którą zobaczyli uczniowie był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej. Szkoła o bogatych tradycjach pokazała się z jak najlepszej strony, oferując uczniom różne kierunki nauczania – głównie związanie z pracą na statkach. Wszyscy uczniowie mieli okazję posłuchać orkiestry , która od kilkudziesięciu lat istnieje i prężnie działa w tej szkole. Dla wszystkich odwiedzających szkołę w tym dniu przygotowany był poczęstunek oraz woda mineralna.
XXIV Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“ organizowany jest od 1994 roku przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży.
W bieżącym roku, podobnie jak w latach ubiegłych w eliminacjach szczebla podstawowego wzięło udział ponad 3000 młodych recytatorów. W eliminacjach miejsko- gminnych organizowanych w 39 gminach przez Urzędy Miast i Gmin lub Domy Kultury uczestniczyło 809 recytatorów z 179 szkół województwa opolskiego.
6 kwietnia 2018 roku w Publicznym Przedszkolu w Pokrzywnicy odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Humor w poezji”. Głównym celem konkursu było przede wszystkim uwrażliwianie uczniów na słowo, na różnorodność oraz bogactwo polszczyzny, popularyzowanie poezji w szczególności poezji z humorem oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.
Światowy Dzień Ziemi na dobre wpisał się w kalendarz imprez naszego Przedszkola. W dniu 25.04.2018 dzieci na zajęciach poznały znaczenie takich słów jak "ekologia", "geologia" „segregacja”, „ środowisko”. Dzieci pozbierały odpadki i wrzucały je do worka- zajęcia w praktyczne odbyły się w plenerze w pobliżu naszego przedszkola. W tym dniu oparliśmy się także o realizowany projekt ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury ‘’– pouczające zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną. Dla „Krasnoludków’’- było to kolejnym miłym doświadczeniem. Jednogłośnie stwierdziliśmy , że wolimy żyć w czystości niż w brudzie…
Dzisiaj | 960 | |
Wczoraj | 2585 | |
Miesiąc | 38069 | |
Wszyskie | 2549604 |