Sprzęt proszę przynosić do wychowawców klas
Dnia 4 października w naszej szkole odbyła się akcja pt. IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie ze szkoły podstawowej poprzez zabawę zmagali się z tabliczką mnożenia. Klasa III pisała kartkówkę z tabliczki mnożenia. Ta osoba która zdobyła najwięcej punktów wygrywała. Nagrodą była odznaka Eksperta Tabliczki Mnożenia. Natomiast klasy IV-VIII egzaminowali siebie nawzajem. Każda klasa miała swoich egzaminatorów-osoby które wcześniej przeszły swój egzamin rozwiązując przykłady z tabliczki mnożenia do 500 (w klasach VII-VIII) lub zdobyli maksimum punktów na kartkówkach z tabliczki mnożenia na początku roku szkolnego (w klasach IV-VI). Egzaminatorzy egzaminowali z części pisemnej i ustnej. W części pisemnej brali udział wszyscy. Towarzyszyły temu duże emocje. Osoba, która zdobyła maksimum punktów otrzymała odznakę - tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co niektórzy otrzymali również certyfikaty tabliczki mnożenia. Uczniom bardzo się podobało.
Piątek- 11.10.2019 r. był pracowitym dniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci z grup "Biedronki" i "Kotki" mogły przekonać się na czym praca na polu, a jednocześnie pomóc gospodarzom w zbieraniu ziemniaków. Uzbrojeni w kalosze, wiadra, rękawiczki i łopatki ruszyliśmy na pole do pani Uli. Po wyzbieraniu wszystkich ziemniaków i uzupełnieniu nimi koszyków otrzymaliśmy słodką niespodziankę w postaci ciasta, batoników i babeczek. Jak się okazało "ciężka praca się opłaca". Wracając do przedszkola udało nam się pozbierać jeszcze orzechy więc i rodzice dostali od dzieci niespodziankę. Dziękujemy pani Uli za pokazanie nam pracy na polu, a mamusi Wiktorii N- za słodką niespodziankę.
W drugim tygodniu września odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowali uczniowie klas IV-VIII . Zgłosiło się dwanaścioro kandydatów z klas IV-VII. Największą ilość głosów zdobyła uczennica z klasy VIII- Kinga Wilczek, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, natomiast drugie miejsce zajęła uczennica Julia Wojtkowiak z klasy VII, która została zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Sekretarzem SU został Daniel Syrzisko zdobywając trzecie miejsce w głosowaniu. Natomiast członkami SU zostali uczniowie: Kamila Dziadykiewicz, Krzysztof Wilczek, Paulina Zdebel, Michalina Flegel, Emila Bednarska, Kamila Czartoryska, Jakub Manek, Arkadiusz Samon oraz Adam Kochański.
Na początku września 2019 roku, wolontariusze ogłosili akcję „OKULARY DLA AFRYKI”. Zbierali okulary używane, ale znajdujące się w dobrym stanie. Mogły to być okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Przeznaczone były dla potrzebujących, najbiedniejszych mieszkańców Afryki. Zebrane okulary wolontariuszki wyczyściły, sprawdziły czy są kompletne, a następnie każdą parę włożyły do osobnych foliowych woreczków. Tak przygotowane okulary włożyły do kartonowego pudełka aby wysłać do organizatora akcji OKULUS PLUS. Zostały wysłane 27 września. Jako opiekun wolontariatu chcę podziękować każdemu, kto wsparł naszą akcję, przynosząc okulary. Świadczy to o wielkiej wrażliwości, na potrzeby innych ludzi, uczniów naszej szkoły.
27 września klasa VIII wraz z wychowawcą Magdaleną Suchy oraz jedną z mam - Panią Joanną Manek, pojechała na wycieczkę rowerową dookoła Dębowej. W te piątkowe popołudnie pogoda była wyjątkowo łaskawa , można było podziwiać na drzewach pierwsze oznaki jesieni. Uczniowie zadowoleni oraz cali i zdrowi wrócili do szkoły. Może będzie jeszcze okazja aby taką wycieczkę powtórzyć. Zobaczymy.
O higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków, mówiła zaproszona do przedszkolaków Pani pielęgniarki. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Sam również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, Pani pielęgniarka przeczytała przedszkolakom książeczkę z serii „Kicia Kocia u lekarza”.
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki. Dzieci z naszego przedszkola ,także poznają zasady zdrowego odżywiania. Przedszkolaki mają również możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Nasze ”Kotki” przyniosły swoje ulubione owoce. Z mandarynek, bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek, mango, ananasa , truskawek, kiwi i winogrona przygotowały sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.
30 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Kędzierzynie- Koźlu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego. Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń. Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które jak co roku obchodziliśmy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców . Dziewczynki oraz panie wręczyły im upominki, złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością pozostanie długo w naszej pamięci. Upominki na Dzień Chłopca zakupiła Rada Rodziców- serdecznie dziękujemy za miłą współpracę.
25.09.2019 przedszkolaki z wszystkich grup przyczyniły się do akcji sprzątania świata. Choć pogoda nam nie sprzyjała to nie przeszkodziło nam, by zadbać o czystość wokół naszej placówki i naszej miejscowości. Rękawiczki i worki bardzo ułatwiły nam aktywną pracę. Poszerzając wiedzę o zachowaniu czystości wiemy , że dbamy wtedy też nie tylko o naszą planetę ale także o to co najważniejsze czyli o nasze zdrowie. Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci.
20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem ustanowiono ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dziecka. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Dzieci z grupy „Kotki” uczciły ten dzień z uroczystym śniadaniem. Przedszkolaki z pozostałych grup zabawami z chustą animacyjną. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w zabawie. Na zakończenie wesołej zabawy wszystkie grupy spotkały się na placu przedszkolnym i wspólnie poszły na spotkanie z panem Wójtem na Gminie w Reńskiej Wsi. Czekały tam na dzieci ciekawostki z życia całej gminy oraz smakołyki. To był wspaniały dzień pełen różnorodnych atrakcji . Wszystkie przedszkolaki w nagrodę za wspólną zabawę i z okazji ich święta otrzymali medale, dyplomy oraz kolorowe dyplomy.
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, a celebrowane jest w szkołach, przedszkolach, szpitalach, więzieniach, bibliotekach, muzeach i domach opieki społecznej oraz teatrach. Decyzją pary prezydenckiej lekturami Narodowego Czytania 2019 zostały wybrane: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza, "Orka" Władysława Stanisława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza oraz "Sawa" Henryka Rzewuskiego. 7 września 2019 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym miało także miejsce Narodowe Czytanie. Pani dyrektor Jadwiga Matuszewska przywitała zaproszonych gości oraz uczniów i jako pierwsza odczytała fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa. Następnie kontynuowali czytanie wolontariusze i uczniowie naszej placówki. Kolejną odczytaną nowelą była nowela „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. W czytanie tego tekstu włączyli się zaproszeni goście: wójt gminy Reńska Wieś- Pan Tomasz Kandziora, dyrektor GOK w Reńskiej Wsi - Pani Danuta Marzec jak również Panie: Bożena Niewienda, Judyta Wójcik, Dagmara Adamczyk. Nowelę „Sachem” odczytała w całości Pani Krystyna Grzybek. Później miała miejsce dyskusja na temat przeczytanych nowel. Wybrane utwory uczą, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i wrażliwością, że nie wolno nam bezczynnie patrzeć na ludzką krzywdę ani tym bardziej zapomnieć o naszej historii.
Za nami wakacje pełne słońca i odpoczynku. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe znajomości. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a przede wszystkim pierwszoklasistom. Po krótkim występie artystycznym Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła przy tym wszystkim wiele sukcesów w nowym roku szkolnym oraz odczytała list Pana Ministra Edukacji Narodowej. Po oficjalnej części Pani Dyrektor wraz z wychowawcą klasy I Panią Dorotą Martyniak wręczyła pierwszakom przygotowany przez rodziców wypełniony słodyczami „róg obfitości”. Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!
10 września w naszej placówce zorganizowano szkolenie, w trakcie którego uczestnikom zostały przekazane pomysły, jak przy pomocy farb, plasteliny, gliny i innych materiałów plastycznych przeprowadzić interesujące zajęcia z dziećmi. Wykład, prezentację oraz ćwiczenia poprowadził przedstawiciel firmy ASTRA. Uczestnikami zajęć byli nauczyciele głównie z okolicznych szkół i przedszkoli. Niezwykle ważnym elementem szkolenia były ćwiczenia podczas których można było zastosować teorię w praktyce oraz skorzystać z profesjonalnych rad osoby prowadzącej. Na zakończenie każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat oraz podarunek od osoby prowadzącej.
Od 2 września, kiedy Maluszki pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola minął tydzień. Dzieci powoli adaptują się do nowego miejsca, gdzie poznają swoich kolegów, panie oraz salę. Codziennie bawią się, śpiewają, poznają nowe rzeczy, a także chętnie spacerują po najbliższej okolicy, zabierając na wędrówki swojego przyjaciela – węża. Tylko czasami tęsknią do mamy czy taty…
Pani Dyrektor mgr Jadwiga Matuszewska ma zaszczyt już po raz drugi zaprosić wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów na Narodowe Czytanie które odbędzie się dn.7.09.2019 r. o godz. 14:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reńskiej Wsi. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
– Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.
W poniedziałek 2 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę Świętą o godz. 8:00, po czym na Sali gimnastycznej rozpoczniemy kolejny rok szkolny.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
Piórnik:2 ołówki , 2 gumki białe, temperówka z pojemnikiem, kredki ołówkowe 12 kolorów,linijka z zaznaczonym 0, nożyczki.
Materiały plastyczne: blok rysunkowy w formacie A4 -BIAŁY i KOLOROWY blok techniczny w formacie A4- BIAŁY i KOLOROWY , wycinanka zwykła i samoprzylepna, bibuła, pastele olejowe Pentel (12 lub 16 kolorów),plastelina , farby plakatowe 12 kolorów + 3 pędzle różnej grubości, klej „Magic” + 2 kleje w sztyfcie, teczka A4 z gumką
Zeszyty: zeszyt 32 kart. w kratkę( jako zeszyt informacji ), zeszyt 16 kart. w kratkę, zeszyty 16 kart. w trzy linie (w kolorowe linie czerwone i niebieskie), zeszyt z szeroką pięciolinią, okładki na wszystkie zeszyty i książki OBOWIĄZKOWO !!!!
Zajęcia w-f : koszulka, spodenki, skarpetki, obuwie sportowe (wszystko w worku)
Pozostałe: obuwie zmienne z jasną podeszwą, worek na kapcie, chusteczki, kolorowe patyczki do liczenia
WSZYSTKO PROSZĘ PODPISAĆ
PROSZĘ, BY RODZICE PRZYGOTOWALI DLA DZIECI NA 02.09 ,,ROGI OBFITOŚCI” TZW. ,,TYTY” I PRZYNIEŚLI RANO DO SZKOŁY.
W Urzędzie Wojewódzkim podsumowano konkurs plastyczny KRUS plastyczny dla dzieci oraz Bezpieczne Gospodarstwo Rolne dla dorosłych. Uroczystą galą, przeprowadzoną 17.06.2019 r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, Oddział Regionalny KRUS w Opolu zakończył etap wojewódzki: Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Celem organizowanego konkursu jest promocja zasad zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego .W konkursie plastycznym I miejsce w grupie klas podstawowych 4-8 zajęła Emilia Bednarska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reńskiej Wsi!!! Dzieciom laureatom pogratulowali, a partnerom KRUS podziękowali Aleksandra Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Cezary Nobis, dyrektor Biura Prewencji Centrali KRUS oraz Lech Waloszczyk, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Opolu. Na gali obecny był Wójt Jan Domek , Dyrektor ZSP w Reńskiej Wsi, Nauczyciel plastyki Katarzyna Lazar , Mama Emilii Pani Bednarska.
KOLEJNY SUKCES EMILII WYRÓŻNIENIE ,,W POLSCE’’. Gala IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”odbyła się 14 czerwca 2019 r. w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Plastycznego dla Dzieci. Licznie przybyli laureaci w towarzystwie rodzin, wychowawców i zaproszonych gości wysłuchali przemówienia Prezes KRUS Pani Aleksandry Hadzik, a następnie Posła na Sejm RP i Sekretarza Stanu w Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Szymona Giżyńskiego. Wyróżnienie Prezesa Kasy: otrzymała nasza uczennica Emilia Bednarska . Na gali obecni byli Dyrektor ZSP Jadwiga Matuszewska, Mama Emilki Pani Bednarska , nauczyciel plastyki Katarzyna Lazar.
SERDECZNE GRATULACJE!!!!!!!
Uroczystą galą, przeprowadzoną 17.06.2019 r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, Oddział Regionalny KRUS w Opolu zakończył etap wojewódzki kolejnych edycji dwóch, organizowanych przez siebie, konkursów: Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.
Uroczystość zgromadziła laureatów tegorocznych i poprzednich edycji, współorganizatorów (Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy), fundatorów nagród, władze samorządowe. Gośćmi honorowymi tegorocznej gali byli: Prezes KRUS -
dr Aleksandra Hadzik, Dyrektor Biura Prewencji Centrali KRUS - Cezary Nobis oraz poseł na Sejm RP - Katarzyna Czochara.
Rada Ministrów przyjęła 9 lipca 2019 r. projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, dzięki której w/w dostaną stały dodatek tzw. 500 plus dla niepełnosprawnych. Wsparciem mają być objęte osoby, które mają orzeczenie
o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji, korzystają z emerytury, renty lub zasiłku stałego. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki nowe świadczenie ma obowiązywać od października tego roku.
500 zł - bo tyle ma wynosić świadczenie, będzie przysługiwało tym, kto spełni kryterium dochodowe. Projekt zakłada, że wynosi ono 1100 zł. Oznacza to, że każda osoba, która ma dochód do 1100 zł dostanie całą kwotę 500 zł. Świadczenie to, będzie przyznawane decyzją wydaną przez KRUS na wniosek osoby uprawnionej.
Należy pamiętać, że wniosek trzeba będzie złożyć w organie, który wydał orzeczenie
o niepełnosprawności. Osoby zainteresowane świadczeniem będą miały pół roku na złożenie wniosku.
Ze świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje. Będzie ono zwolnione
z opodatkowania, a jego wysokość nie będzie wliczana do dochodów, od których odlicza się wydatki na cele rehabilitacji. Świadczenie nie będzie wliczane do dochodu przy ubieganiu się o świadczenia z innych systemów wspierających rodzinę.
Opracowała
Iwona Porowska
Kierownik Wydziału Świadczeń
OR KRUS w Opolu
Od dnia 1 października 2015r, na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. poz.1506) rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który prowadził gospodarstwo rolne lub w nim pracowali i z tego tytułu podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników, a następnie miał przyznane świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna z tytułu opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, może dokonać wyboru, gdzie będą odprowadzane za niego składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe.
Zasady podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu przez rolników, domowników, emerytów i rencistów rolniczych oraz członków ich rodzin tryb i sposób ustalania wymiaru składek na to ubezpieczenie regulują przepisy ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1510
z późn zm.).
19.06.2019 r był dniem szczególnym w naszej placówce, ponieważ przedszkole mury opuściły dzieci sześcioletnie. Pożegnanie sześciolatków odbyło się na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, wspominając lata spędzone w przedszkolu. Następnie podziękowały Paniom za lata nauki, wsparcia i uśmiechu. Łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim obecnym biorącym udział w uroczystości. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie przyjęcia, wierszyki i prezenty. Dziękujemy za uśmiech dzieci i możliwość bycia z Nimi przez te wszystkie przedszkolne lata. Powodzenia w szkole sześciolatki! Do widzenia...
17.06.2019 dzieci z grup Misie i Biedronki wraz z Paniami wybrały się do Tworkowa, aby w wiosce indiańskiej poznać życie i zobaczyć tradycyjną osadę Indian Wielkich Równin Ameryki Północnej. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły bogatą kolekcję indiańskich sprzętów oraz spędziły miło czas na indiańskich grach i zabawach. Dodatkową atrakcją były zwierzęta, które również zamieszkują wioskę indiańską.
W roku szkolnym 2018/2019 na języku polskim uczniowie klasy V,VII i VIII uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła” pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Nauczyciel nadzorujący przebieg projektu w tych klasach –mgr Halina Marcinków oraz szkoła, w której był realizowany projekt otrzymali certyfikaty.
W połowie czerwca uczniowie klas IV-VI przebywali na Zielonej Szkole w Ustroniu. Wraz ze swymi opiekunami: Panią Dyrektor mgr Jadwigą Matuszewską, mgr Krystyną Pawelec, mgr Haliną Marcinków i mgr Markiem Wojtalą odbyli mnóstwo pieszych wędrówek. Najbardziej w pamięci utkwił wszystkim niepowtarzalny spacer na Równicę. Niezapomnianych atrakcji zapewniła nam także przejażdżka ciuchcią, podczas której poznaliśmy wiele interesujących miejsc Wisły i okolic. Wieczorną atrakcją było ognisko. Ostatniego dnia podziwialiśmy przyrodę w Leśnym Parku Niespodzianek.Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie nam przejazdu i kieszonkowe dla uczniów.
Zdrowe nawyki żywieniowe są bardzo ważne, dlatego w ramach projektu TRZYMAJ FORMĘ zorganizowaliśmy nietypowy Dzień Dziecka – piknik kulinarny. Na początku naszego pikniku, przekonywał nas do tego, iż „ w zdrowym ciele – zdrowy duch” pan Robert Wencel, który zachęcał, aby o swoje zdrowie dbać nie tylko w szkole na zajęciach sportowych, ale angażować w to całe rodziny i przyjaciół i dbać o swoją kondycję psychofizyczną kompleksowo, tzn. pamiętać zarówno o zdrowym odżywianiu jak i aktywności fizycznej. Pogoda niestety uniemożliwiła przygotowanie pikniku na zewnątrz, dlatego w klasach urządziliśmy mini – pikniki. Uczniowie ochoczo zabrali się do pracy i tak oto powstały same zdrowe pyszności : kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. Największą popularnością cieszyły się koktajle owocowe i warzywne. Wszystko smakowały wyśmienicie. Ostatnim punktem dnia były rozgrywki piłki nożnej. Wszyscy podzielają opinię, iż tak zgodnych meczów, pełnych radości i uśmiechu nie było w naszej szkole dawno – tym bardziej, że drużyny tworzyli zarówno dziewczyny jak i chłopcy klas IV – VIII. Jak widać zdrowe „jedzonko”, pomaga w zachowaniu zasad fair play oraz poprawia humor, pomimo czarnych chmur na niebie ;)
![]() | Dzisiaj | 1037 |
![]() | Wczoraj | 1777 |
![]() | Miesiąc | 2814 |
![]() | Wszyskie | 2851688 |