We wtorek 22 stycznia klasy VII-VIII wraz z wychowawcami wybrały się na lodowisko do Koźla. Celem wyjścia była przede wszystkim integracja w grupie, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków.
Uważam, że zabawa była wyśmienita, dobry humor dopisywał i wszystkim uczniom bardzo się podobało. Miejmy nadzieję, że po feriach uda nam się w to miejsce wybrać jeszcze raz. Oby pogoda dopisała.
Od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku w naszej szkole przeprowadzana została j akcja pt. GÓRA GROSZA. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodzina, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja się skończyła, a My- Opiekun SU oraz członkowie SU podliczyliśmy wszystkie grosze. Łącznie zebraliśmy 176,58zł. Uważam, że to duża kwota, która przyczyni się w mniejszej lub większej mierze do pomocy dzieciom potrzebującym. Wszystkim, którzy wrzucali grosze bardzo dziękujemy!!
W poniedziałek 14 stycznia w naszej placówce odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Reprezentantami szkoły byli: Kinga Wilczek, Patrycja Nol, Daniel Syrzisko i Arkadiusz Samson. Największy sukces odniosła Patrycja Nol, plasując się na 3 miejscu i awansując do zawodów na szczeblu powiatowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowego zaangażowania i stosowania zasad fair play.
W dniu 7 stycznia klasa 8 wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez wojewodę opolskiego w ramach programu: " Postępowanie uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w sytuacjach zagrożeń". Młodzież spędziła ten czas uczestnicząc w pogadankach przeprowadzonych prze straż pożarną, policję oraz funkcjonariusza Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Pogadanki dotyczyły najczęstszych zagrożeń występujących w otoczeniu młodego człowieka, m.in.: zachowanie na drodze, zatrucie tlenkiem węgla, postępowanie w czasie pożaru, powodzi, prawidłowe zachowanie podczas wypadku, czy postępowanie w czasie upałów i mrozów.
W ramach współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim -DFK Reńska Wieś, uczniowie klas V – VIII przygotowali program artystyczny, który mamy nadzieją umilił lokalnej społeczności niedzielne popołudnie. 9 grudnia GOK w Reńskiej Wsi był przepełniony słowami pełnymi świątecznego ciepła i miłości. Pastorałki, kolędy, wiersze a nade wszystko jasełka, przypomniały nam wszystkim o prawdziwym sensie i przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest stowarzyszenie z Wrocławia o nazwie Odra- Niemen. Na naszym terenie koordynowana była przez stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn.
Głównym założeniem akcji była pomoc materialna w formie paczek żywnościowych dla Polaków, kombatantów mieszkających na Kresach. Paczki były przygotowywane według wcześniej ustalonej listy, aby były w miarę jednakowe dla wszystkich.
Dzieci w grupie Misie również realizowały projekt „Dzieciaki Mleczaki” poznając produkty mleczne które zjadają na śniadanie.
Od miesiąca wolontariusze przygotowywali się do świątecznego kiermaszu. W tym roku odbył się dnia 1.12.2018r. w GOK w Reńskiej Wsi. W organizacji pomogła cała społeczność szkolna wraz z rodzicami. Wielu uczniów wykonało ozdoby w domu i przyniosło wolontariuszom. Były choinki, wianki, stroiki, świeczniki, bombki, pierniczki i wiele innych ozdób, które zachwycały oczy. Rada Rodziców przygotowała ciasta i kawę oraz inne gorące napoje, zaś uczniowie zachwycali śpiewem i tańcem . Można było odczuć świąteczną atmosferę.
Na 5 grudnia przypada Dzień Wolontariusza. Anioły z Reńskiej Szkoły również świętowały ten dzień, choć dopiero 7 grudnia. Tym razem był pyszny tort z bitą śmietaną i owocami, ciastka i owoce. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Jadwiga Matuszewska. Był to czas szczerych rozmów. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za swoją pracę i poświęcenie czasu na służbę drugiemu człowiekowi.
Drugi rok z rzędu z inicjatywy pań Sandry Przewoźnik i Bożeny Niewiendy zorganizowany został happening celebrujący święto wszystkich dzieci. Tym razem do włączenia się w tą inicjatywę pani dyrektor Jadwiga Matuszewska zaprosiła także uczniów z naszej szkoły. Wszyscy więc spotkaliśmy się na podwórku, a pani dyrektor przypomniała, że każde dziecko na świecie jest ważne i że wszystkie prawa dotyczące dzieci muszą być respektowane przez dorosłych. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było GoBlue - dlatego wszyscy staraliśmy się być ubrani na niebiesko, a do nieba wypuściliśmy niebieskie balony na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.
Jak powszechnie wiadomo mleko stanowi ważny element naszej diety. Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki mogły się przekonać, że połączenie mleka z owocami potrafi zdziałać cuda. Dzieci przy pomocy pan mając do dyspozycji owoce, mleko i blender stworzyły przepyszne koktajle, które wzbogaciły przedszkolny podwieczorek. Teraz nasi mali kucharze mogą robić koktajle dla swoich bliskich...
Dzień 23.11.2018 r. był dla przedszkolaków dniem szczególnym. Tego dnia wszyscy razem wybraliśmy się do GOK-u, gdzie pod okiem doświadczonych wolontariuszy uczyliśmy się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci było to niezwykle ważne i doniosłe wydarzenie, ponieważ cała akcja związana była z pomocą Madzi- dziewczynce z naszej gminy, która zmaga się z białaczką. Obecni w GOK-u dorośli mogli oddać krew w krwiobusie oraz zostać potencjalnymi dawcami szpiku. Dziękujemy "dobrym dorosłym ", dzięki którym ta akcja miała miejsce.
„ Niepodległość……………. znaczy wolność – słowa najpiękniejsze”.
Tym motywem przewodnim kierowały się panie Bożena Niewienda i Sandra Przewoźnik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reńskiej Wsi organizując przegląd „Piosenki i Tańca Patriotycznego” dla przedszkolaków. Dzień 14.11.2018 r. w naszym Gminnym Ośrodku Kultury zamienił się w patriotyczną ucztę. Dzieci z dziewięciu przedszkoli ubrane w barwy narodowe zaprezentowały utwory muzyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku w naszej szkole przeprowadzana jest akcja pt.GÓRA GROSZA. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodzina, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Z piątku 23 listopada na sobotę 24 listopada uczniowie klasy piątej oraz siódmej i ósmej wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli noc filmową w szkole. Wieczorne pogaduchy przy pizzy oraz nocne oglądanie filmów zamieniło zwykły piątkowy wieczór w tajemniczy wieczór listopadowy. Wszyscy mile wspominają tę noc filmową. Była bardzo sympatyczna atmosfera.
29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich ciekawe wróżby. Była między innymi: wróżba z sercem, wróżba z kubeczków, wróżba z kolorowymi kartkami, czy wróżba z niewidzialnym atramentem. Dzieci dowiedziały się również, co kryje się pod ich datą urodzenia dzięki wróżbie numerologicznej. Tańczyliśmy „makarenę” oraz „belgijkę” . Było bardzo miło ale niestety czarodziejskie dyskotekowe chwile dobiegły końca i trzeba było wracać do domu.
11 X uczniowie klas I – III byli na wycieczce w Olszowej. Zwiedzili tam Park Miniatur, na terenie którego zbudowano najciekawsze obiekty sakralne świata. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika związanych z eksponatami. Urozmaiceniem wycieczki były zabawy w parku linowym, gdzie mogły się wykazać dużą sprawnością fizyczną. W drodze powrotnej zwiedziły Sanktuarium św. Anny oraz pomnik Powstańców Śląskich na Górze św. Anny. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
24 października uczniowie klas II i III uświetnili występem artystycznym coroczne spotkanie emerytów z okazji Dnia Seniora.
W przeddzień święta Wszystkich Świętych uczniowie klas I – III odwiedzili miejscowy cmentarz. Zapalili znicze na grobach byłych pracowników szkoły oraz pod pomnikiem mieszkańców Reńskiej Wsi poległych w czasie I i II wojny światowej.
31 X odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci popisały się swoimi zdolnościami recytatorskimi i wokalno – muzycznymi. Złożyły uroczyste ślubowanie, po czym Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy. Po zakończeniu uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.
Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. W dniu 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to najważniejsze polskie święto patriotyczne które przypomina nam radość z odzyskanej wolności ale też tę powszechną prawdę, iż wolność nie jest czymś danym raz na zawsze.
To już trzecia edycja akcji "Serce na klamerce". Wolontariusze pod okiem opiekuna przygotowali serduszka na drewnianych klamerkach. Takie serduszko otrzymał każdy uczeń, który okazał dobre serce dla zwierząt i przyniósł karmę. Do 26 października była zbierana karma, a następnie odwieziona do schroniska w Dębowej. W schronisku wolontariusze mogli nakrmić koniki suchym chlebem, który przywieźli, mogli pogłaskać kotki oraz pobawić się z pieskami. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
Dzisiaj | 955 | |
Wczoraj | 2585 | |
Miesiąc | 38064 | |
Wszyskie | 2549599 |