Sprzęt proszę przynosić do wychowawców klas
14 września odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z policjantem. Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, zwrócił uwagę na konieczność stosowania maseczkę i innych zasad bezpieczeństwa spowodowanych pandemią.
Krasnoludki również obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Odbyły się zabawy muzyczno ruchowe z chustą animacyjną i balonami. Przedszkolaki miały także udział w pieczeniu słodkich babeczek. Na koniec każde dziecko otrzymało medal Super Przedszkolaka.
Pierwszy dzień jesieni przywitaliśmy w naszej sali przedszkolnej w pomarańczowych kolorach. Tego dnia dzieci udekorowały swoją salę skarbami jesieni; kasztanami ,jarzębiną, kolorowymi liśćmi, owocami...które same przyniosły do p-la. W tym dniu wybraliśmy się również na spacer w poszukiwaniu jesiennych skarbów dzięki którym mogliśmy zorganizować swój jesienny kącik przyrody. Wszystkie Krasnoludki zgodziły się że Jesień to najpiękniejsza pora roku.
Dnia 21.09.2020 r. przedszkolaki z grupy Biedronki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oprócz zabaw przygotowanych przez Panie, dzieci uczestniczyły w mini- dyskotece, otrzymały pamiątkowe medale i baloniki, jak również częstowały się słodkościami przygotowanymi specjalnie na tą okazję. Dzień Przedszkolaka był dla dzieci dniem pełnym wrażeń!
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem wtedy właśnie obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Kotki ukazały swoją artystyczną duszę i kolorowymi farbami ozdobiły naszą piaskownicę. W naszym przedszkolu święto dzieci – Dzień Przedszkolaka dostarczyło wielu miłych wrażeń i na pewno przedszkolaki będą je długo i ciepło wspominać. Uśmiechnięte twarze naszych przedszkolaków to również nasza satysfakcja, nasza - pracowników przedszkola. Z pewnością Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w naszym harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września – jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Święto Kropki zostało zapoczątkowane dzięki książce pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Autor opisuje historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Biedronki świętowanie rozpoczęły od zapoznania się z Vashti – dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik z tytułową „Kropką”. Następnie dzieci rozmawiały na temat problemu Vashti i sposobu jego rozwiązania. Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – nasi wychowankowie rysowali swoje „dzieło”, ozdabiali kropkę, układali „kropkowe” wzory. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Maluszki z dnia na dzień adaptują się w przedszkolu. Ciekawe zajęcia pozwalają im zapomnieć o tęsknocie za mamusią i tatusiem. W tym tygodniu dzieci zapoznały się z budową roślin i ich przeznaczeniem. A dzień Sprzątania świata był dodatkową atrakcją tygodnia gdzie maluchy wykazały się dużą wiedzą na temat segregowania odpadów. Fajnie jest w przedszkolu.
15 września przedszkolaki z grupy "Kotki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Na zajęciach dzieci wysłuchały wiersza "Kropeczka Psoteczka". Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są np. w kropkach biedronki, zdobią też kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczne z kropka w roli głównej.
Od 1 września, kiedy Maluszki pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola minęło parę dni. Dzieci powoli adaptują się do nowego miejsca, gdzie poznają swoich kolegów, panie oraz salę. Codziennie bawią się, śpiewają, poznają nowe rzeczy, a także chętnie spacerują po najbliższej okolicy, zabierając na wędrówki swojego przyjaciela – węża. Już tylko czasami tęsknią do mamy czy taty…
W związkuz tym, że rodzice ubezpieczają swoje dzieci indywidualnie, wysyłam Państwu link do ubepzieczenia dzieci na nowy rok szkolny 2020/2021. Serdecznie zapraszam na stronę internetową: www. ubezpieczdziecko.pl
1 września w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Apel z tej okazji przygotowała klasa IV. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Odczytała list Ministra Edukacji Narodowej. Nastepnie odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Dzieci otrzymały również tradycyjne tyty- rogi obfitości. Życzymy pierwszakom, a także wszystkim uczniom sukcesów w nauce oraz wytrwałości w tym trudnym czasie.
Wakacje w przedszkolu to wyjątkowy czas. Organizacja pracy jest wtedy zmieniona, ze względu na dzieci, które korzystają z przedszkola. Każdego dnia organizujemy różne aktywności w salach i na świeżym powietrzu. Doskonale się bawimy i rozwijamy różnorodne umiejętności.
Dnia 26.06.2020 r. nasze Biedronki opuściły przedszkolne mury, by od września stać się pierwszakami! Tym razem pożegnanie było inne niż do tej pory...Nie było wierszy, ani piosenek... Za to przynajmniej przez chwilę dzieci mogły wrócić do placówki, by spotkać się z paniami oraz kolegami i koleżankami... Nie zabrakło łez, uśmiechów i podziękowań... Jesteśmy z Was dumne Biedroneczki ! Bądźcie dalej tak wspaniałymi dziećmi, uśmiechajcie się często i korzystajcie teraz z wakacji!
Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane…. w tym roku szkolnym jednak inne niż zwykle, nietypowe, w cieniu pandemii, bo zamiast cieszyć się z pożegnania, wolelibyśmy chyba się spotkać razem, wrócić do szkolnej ławy, do tablicy, pograć z kumplami w piłkę, poplotkować w czasie przerw, po prostu pobyć z drugim człowiekiem. Właśnie teraz przekonaliśmy się, jak nieoceniony w edukacji jest bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem i nawiązywanie wzajemnych relacji. W związku z pandemią w tym roku szkolnym nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczniowie podzieleni na grupy zgromadzili się na placu szkolnym by odebrać świadectwa, wszystko odbywało się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku –RAZEM!
Wydawałoby się, że 16 marca był wczoraj, że jeszcze chwilę temu w szkole było gwarno, na zajęciach w gabinecie ciekawie i inspirująco, śmiech słychać jeszcze w uszach… A dziś już koniec czerwca i wakacje za pasem. Od tamtego dnia, kiedy wydano ogłoszenie o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, upłynęło jednak sporo czasu. Bardzo dużo się też działo. Setki ćwiczeń logopedycznych, rewalidacyjnych, artykuły na stronie szkoły, zdalne kontakty z Państwem. Przygotowania do zajęć, opracowywanie ćwiczeń, poszukiwanie inspiracji, masa szkoleń, webinarów, a wszystko po to, by móc się rozwijać i pomagać Waszym dzieciom jak najlepiej.Bardzo gorąco dziękuję Wam drodzy rodzice, Wam i Waszym dzieciom – za zrozumienie, podjęcie współpracy i trud włożony w realizowanie i kontynuowanie terapii logopedycznej oraz rewalidacyjnej w Waszych domach wg wskazówek jakie ode mnie otrzymywaliście. Ten czas był trudny dla wszystkich. Przejście na tryb zdalny, mimo,
że z technologii korzystamy na co dzień, było nie lada wyzwaniem dla dzieci, dla Was i dla mnie. Życzę całej społeczności szkolnej, by czas wakacji sprawił, że odpoczniecie, zrelaksujecie się i nabierzecie sił w zdrowiu i bezpieczeństwie. Spędzicie czas razem, ale na innych zasadach niż do tej pory. Byliście razem, ale pracowaliście. Teraz czas na wspólny odpoczynek. Mam nadzieję – do zobaczenia we wrześniu!
Serdecznie pozdrawiam – Judyta Wójcik (logopeda, tyflopedagog w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reńskiej Wsi).
Biblia to słowo życia, słowo Boga, list Boga do mnie i do ciebie. A ile czasu poświęcamy na jej czytanie? Codziennie, raz w tygodniu, raz w roku ? Kiedy Wydział Katechetyczny zaproponował przepisanie Biblii, nasza palcówka przystąpiła do projektu. Zgłosiły się dwie osoby z klasy 8: Wiktoria Gołębiewska i Jacek Marcinków; jedna osoba z klasy 7- Julia Stachoń i jedna osoba z klasy 5- Julia Manek. Biblię przepisywała też pani katechetka. Kiedy dane fragmenty zostały przepisane , dostarczono je do Wydziały Katechetycznego w Opolu. Wraz z innymi przepisanymi fragmentami zostaną złożone w jedną księgę i oprawione w wydawnictwie. Każdy z przepisujących otrzymał dyplom. Szkoła otrzymała certyfikat.
Składam serdeczne podziękowanie uczniom, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia projektu „RAZEM PRZEPISUJEMY BIBLIĘ”.
W drugim semestrze roku szkolnego wolontariusze rozpoczęli akcję Serce na klamerce, czyli zbiórkę karmy dla zwierząt z przytuliska. Przygotowali klamerki z serduszkami i zbierali karmę oraz suchy chleb. Oczywiście z wiadomych przyczyn akcja została przerwana, jednak zebrane do połowy marca dary zostały odwiezione. Pomimo, że akcja trwała bardzo krótko, darów było sporo: puszki z mokrą karmą dla kotów i piesków, sucha karma i wysuszony chleb dla koników. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom za ich ogromne serca.
Rozwój mowy nie jest odrębny, odizolowany od innych sfer rozwojowych dzieci. Wspieranie wszechstronnego ich rozwoju polega na oddziaływaniach na wszystkie sfery
w taki sposób, by jak najpełniej uczyć i wykorzystywać możliwości najmłodszych. Uczymy się całe życie, z tą różnicą, że jesteśmy na różnych etapach w rozwoju. Warto systematycznie ćwiczyć nasz mózg, bo to zaprocentuje w przyszłości. Jest wiele pozycji książkowych z gotowymi przykładami ćwiczeń. Podobnie jest „w sieci”, gdzie istnieje mnóstwo stron, portali, blogów, które podsuwają nam pomysły co robić, by wspierać rozwój dzieci młodszych i tych starszych. Dziś polecam kilka ciekawych zadań, które nie tylko są korzystne dla dzieci, patrząc okiem logopedy, ale rozwijają także motorykę małą i dużą, doskonalą pracę ręki, koordynację wzrokowo – ruchową, uczą koncentracji uwagi, kreatywnego myślenia, rozwijają słownictwo.
Hot 16 challeng to inicjatywa wiodąca obecnie prym na kanałach muzycznych. Zapoczątkował ją Solar- polski raper. Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny podkład muzyczny i nominowanie do akcji kolejnych osób, które na wykonanie zadania mają 72 godziny. W wyzwaniu nie chodzi tylko o nagranie utworu, ale o wsparcie lekarzy i szpitali walczących z pandemią koronawirusa. Wraz z Hot 16 challeng ruszyły zbiórki, na które można wpłacać datki. Nasi uczniowie również włączyli się w powyższą akcję. Nagrali swoje rymy pokazując jakie mają wielkie i dobre serca. Zamiast bezproduktywnie spędzać czas tylko przed komputerem stworzyli przesłanie podczas którego pokazują, że warto być dobrym i pomagać innym. Skupili się także na wsparciu pana Leszka dla którego cała zaangażowana społeczność szkolna szuka niespokrewnionego dawcy szpiku. Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów. Zapraszamy do wysłuchania rymów stworzonych przez uczniów ZSP w Reńskiej Wsi
Od 25 maja do 29 maja w grupie "Kotki" realizowane były treści programu.
,,O WAS '' Święto Mamy i Taty - najpiękniejsze w roku
- Moja mama,
- Mój tata,
- Brat i siostra,
- Z rodziną najlepiej,
- Piknik rodzinny
![]() | Dzisiaj | 835 |
![]() | Wczoraj | 1349 |
![]() | Miesiąc | 3961 |
![]() | Wszyskie | 2852835 |