Tradycją naszej szkoły jest wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do miejsc kultu religijnego. W tym roku po raz pierwszy trzecioklasiści z rodzicami wybrali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Zwiedzili najważniejsze obiekty: Kaplicę Miłosierdzia Bożego, bazylikę, pięć kaplic różnych narodowości. Podziwiali też panoramę najbliższej okolicy z wieży widokowej. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej i koronce do Miłosierdzia Bożego. Przed odjazdem każdy zaopatrzył się w pamiątki w miejscowym sklepiku.
Uczniowie klas młodszych wybrali się do Gospodarstwa Innego Wymiaru w Staniszczach Małych. Uczestniczyli w tematycznych zajęciach edukacyjnych. W pasiece dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pszczelarstwa. Pogłębili wiadomości na temat hodowli zwierząt i produktów z nich otrzymywanych. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat uprawy zbóż dawniej i dziś. Zwieńczeniem zajęć było pieczenie ciasteczek i ich degustacja. Uczniowie mieli też okazję malowania obrazów farbami ekologicznymi.
W przerwach pomiędzy zajęciami wszyscy doskonale bawili się na placu zabaw i jeździli gokartami. To był dzień pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.
W dniach 6-7 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 udali się w wyjątkową podróż pociągiem do urokliwego Poznania, uznawanego za historyczną kolebkę państwa polskiego. Atrakcji było co nie miara... Mieliśmy przyjemność przejechać się zabytkowym tramwajem, zwiedziliśmy Stare Miasto oraz rozwiązywaliśmy zagadki za powocą QRcode, byliśmy w Katedrze, poznaliśmy tajniki wypieku rogali świętomarcińskich oraz podziwialiśmy Stadion ENEA. Dodatkowo mamy "obcykane" podróżowanie tramwajem po ulicach Poznania😊. To był aktywny czas pełen atrakcji😊
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” realizowały w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywna Matematyka” którego założeniem jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zadań matematycznych a także rozbudzanie dziecięcej aktywności i samodzielności. Projekt składał się z ośmiu modułów tj.
- Matematyka w przyrodzie,
-Matematyka wokół nas,
-Geometria ukryta w zabawie,
-Matematyczne układanki,
-Sensoryczna matematyka,
-Matematyczne kodowanie,
-Matematyka z jajem,
-Klocki matematyczne.
Dzieci bardzo chętnie wykonywały szereg zaproponowanych zadań matematycznych. Tematyka zadań była tak dostosowana do wieku i możliwości dzieci przez co pozwala im na realizację w sposób kreatywny, rozwijający kluczowe kompetencje matematyczne, oraz odkrywający matematykę z zupełnie innej strony.
Dziś w klasie pierwszej kolejny eksperyment. Dzieci ułożyły na powierzchni wody pąki kwiatów wykonane z papieru. Ku zdziwieniu obserwujących płatki powoli otwierały się. Wszystko można jednak wytłumaczyć - papier zaczął pęcznieć, przez co zagięte płatki zaczęły się prostować. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5 świętowali Dzień Dziecka. Integrowali się ze sobą i miło spędzili czas podczas pikniku, który odbył się na szkolnym boisku🙂.
W bibliotece odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1 do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Reńskiej Wsi. Po uroczystości czekała na dzieci niespodzianka - grill i zabawa na boisku szkolnym. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2 za wykonanie prezentów - pięknych zakładek do książek, uczniom klasy 3 i 7 za przygotowanie pysznych kiełbasek z grilla i odczytanie żartobliwych wierszy znanych poetów. Ogromne podziękowania składamy także Pani Marcie za zorganizowanie uroczystości i ciekawy wykład na temat dbania o książki i zachowania się w bibliotece oraz Pani Krystynie Pawelec za dokonanie uroczystego pasowania na czytelnika. Dzisiejszego dnia wyróżniono także uczniów, którzy przeczytali najwięcej książek. Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY.
Wiedza o społeczeństwie to nie tylko nudne definicje, polityka i struktury społeczne, to także prace projektem.
Uczniowie klasy ósmej przekazywali nam wiedzę o swoich małych ojczyznach.
Wyróżniony finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym- tym zaszczytnym tytułem kończy rok szkolny nasz uczeń Theodor Kandziora. Nasz uczeń 7 klasy wykazał się wybitną wiedzą o strukturach samorządu i otaczającą nas kulturą. I zabytkami Opolszczyzny.
Wielkie gratulacje i życzymy mu tytułu laureata w przyszłym roku szkolnym 🤩
Naszą szkołę odwiedzili niezwykli Goście - Uczniowie i Nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej. Młodzi muzycy zaprezentowali nam piękne utwory grane na różnych instrumentach oraz przedstawili ofertę edukacyjną.
29 maja nasi uczniowie wystartowali w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Dzieci SZS w Lekkoatletyce Indywidualnie. Na zawodach zdobyli rekordową liczbę medalowych pozycji z pięcioma awansami do zawodów wojewódzkich (awansowali zawodnicy z 1 i 2 miejsca). Wyniki:
Ewelina Smiech – 1 miejsce w skoku w dal
Ewelina Smiech – 1 miejsce w biegu na 80 m przez płotki
Marcin Smiech – 1 miejsce w biegu na 500 m
Hannna Królewicz – 2 miejsce w biegu na 100 m
Wiktoria Dembończyk – 2 miejsce w biegu na 300 m
Paulina Jagła – 3 miejsce w pchnięciu kulą
Marcin Smiech – 3 miejsce w skoku w dal
Dominik Gollasch – 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową
Laura Bartoń – 4 miejsce w pchnięciu kulą
Laura Bartoń – 7 miejsce w rzucie piłeczką palantową
Joanna Frank – 11 miejsce w biegu na 300 m
Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Laura Bartoń, Paulina Jagła, Ewelina Smiech, Hanna Królewicz – 2 miejsce
Gratulujemy rekordów życiowych i rekordów szkoły!
23.05.2024r. uczniowie klas 4-6 pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, gdzie czekało na nich mnóstwo niezapomnianych atrakcji. W czwartek zwiedzili Ostrów Tumski: Katedrę, pomnik św. Jana Nepomucena, zabytkowe zabudowania i uliczki oraz spacerowali po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Kamieniczki „Jaś i Małgosia”, Plac Solny, Jatki i wysłuchali wielu ciekawych legend opowiedzianych przez sympatyczną panią przewodnik. Następnie udali się do Hydropolis, w którym poznali ciekawostki związane z wodą💦. Przybyli również na Stadion Tarczyński Arena i zostali oprowadzeni po boisku, szatniach oraz innych pomieszczeniach, w których przebywają piłkarze🏟⚽🥅. Dzień zwieńczyły szaleństwa w hotelowym basenie🤽🏻♀. W piątek odwiedzili ZOO i Afrykarium🐒🪼🐠🐅🐆🐊🦏🦛🦩. Cieszyli się pięknymi widokami w Ogrodzie Japońskim🪷⛩🎎🏯, a na koniec obejrzeli pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej⛲. To były dwa intensywne dni, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów😊.
21 mają grupa Biedronek udała się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Opolu. Dzieciom od samego rana towarzyszyło wiele emocji związanych z wyjazdem. Podczas wycieczki dzieci spotkały wiele ciekawych gatunków zwierząt. Wyjazd był doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego przejazdu autokarem oraz bezpiecznego poruszania się po ZOO. Biedronki na wyprawę zabrały ze sobą Misia Uszatka i tym samym wykonały zadanie majowe z projektu "Nie lada gratka - poznajemy Misia Uszatka".
W piątek 10 maja 2024 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się gala na której wręczono nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego a patronem honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczennica naszej szkoły Hania Królewicz z klasy 6 odebrała nagrody i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
CZYTA DUŻY, CZYTA MAŁY i odkrywa świat niezwykły, czarodziejski i wspaniały... Dzień Książki📖 był świetną okazją do nauki i zabawy. Młodsi uczniowie prezentowali swoje ulubione książki z domowych biblioteczek i zachęcali do ich przeczytania. Rozwiązywali też zagadki i rebusy. Pierwszoklasiści tworzyli książeczki do utworów J. Brzechwy, a trzecioklasiści komiksy według własnego pomysłu. Wykazali się dużą kreatywnością, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Biorąc książkę do ręki niech nam towarzyszą jakże piękne i mądre słowa wielkiej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej: ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
W kwietniu uczniowie klasy 4 i 5 na lekcjach języka polskiego utrwalali wiadomości i umiejętności zdobyte podczas omawiania lektur ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa'' oraz ,,W pustyni i w puszczy''. Pracowali metodą stacji zadaniowych, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na zmianie miejsca pracy. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów🙂.
Co roku 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Nasze przedszkolaki swoje wyrazy wdzięczności skierowały do wszystkich Bibliotekarzy, a w szczególności do Pani Marty. Praca bibliotekarza to misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po piękną literaturę. Poprzez słowa wdzięczności dzieci wyraziły swoje podziękowania za organizowanie w bardzo ciekawy sposób przeróżnych zajęć tematycznych, pogadanek czy czytanie bajek. Przedszkolaki wiedzą, że biblioteka to magiczne miejsce z ulubionymi bohaterami z książek.
Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, a także kraju, w którym żyjemy . Narodowe Święta Majowe to doskonała okazja do kształtowania postaw patriotyzmu, szacunku do historii naszego kraju , symboli narodowych oraz rozbudzania tożsamości narodowej. Nasze przedszkolaki odwiedziły Gmina Reńska Wieś by wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy uczcić te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta
25 kwietnia po wygraniu eliminacji powiatowych, dziewczyny reprezentowały nas w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych w Dąbrowie, zajmując doskonałe 6 miejsce. Skład: Laura Bartoń, Wiktoria Dembończyk, Paulina Jagła, Hanna Królewicz, Alina Prenger, Ewelina Smiech. Gratulujemy doskonałej postawy i włożonego wysiłku!
Dzisiaj | 465 | |
Wczoraj | 2585 | |
Miesiąc | 37574 | |
Wszyskie | 2549109 |