22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum uwagi. Przedszkolaki wysłuchały i nauczyły się piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawiały się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można je też wykorzystywać do zabaw konstrukcyjnych. Wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne.
Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji grupa " Biedronki" przygotowała akademię. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.
Kotki piosenką i tańcem świętowały Dzień Niepodległości. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Nasza placówka otrzymała podziękowanie z rąk Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka za udział w tegorocznej akcji. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
W czwartek 10 listopada 2022r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jeża. Była to doskonała okazja, aby uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę o życiu tych małych, kolczastych zwierzątek. W tym wyjątkowym dniu jeż stał się tematem licznych rozmów, zabaw, piosenek oraz prac plastycznych.
Aby zostać przysłowiowym Św. Marcinem, czasem tak mało potrzeba – wystarczy dobre słowo, uśmiech i podanie pomocnej dłoni. Na szczęście, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami udowodnili to już niejednokrotnie, dzieląc się różnymi darami z potrzebującymi, podczas licznych zbiórek charytatywnych, organizowanych w naszej szkole. Wspólczesnych Św. Marcinów spotykamy więc codziennie, a 10 listopada mogliśmy uczcić tego bohatera, jakże bliskiego naszym czasom, podczas wspólnego przemarszu ulicami Reńskiej Wsi oraz wierszem i piosenką w kościele. Nasi uczniowie kolejny raz pochwalili się swoimi talentami woklanymi i recytatorskimi, ku uciesze lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów, na których zawsze można liczyć :)
We wtorek mieliśmy przyjemność gościć dziennikarkę i autorkę książek dla dzieci- Panią Justynę Bednarek. Pani Justyna opowiedziała o swoim zawodzie i o marzeniach,które mogą się spełnić w każdym wieku. Pisarka odczytała nam fragmenty swoich najpopularniejszych książek. Kolejka do Pani Justyny po autografy była baaardzo długa. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Renskiej Wsi za możliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu.
Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki uroczyście odśpiewały hymn...
Dzieci z klas 1-3w ramach akcji Śniadanie Daje Moc przygotowały samodzielnie piękne i zdrowe kanapki, a następnie wspólnie ze smakiem zjadły pyszne śniadanie. Tworzenie kanapek poprzedziła pogadanka o wartościach odżywczych produktów, higieny pracy i kultury spożywania posiłków. Śniadanko wszystkim bardzo smakowało.
W tym roku szkolnym uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała klasa piąta. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie klasa piąta zaprezentowała montaż słowno- muzyczny przedstawiający w nim dzieje naszego kraju pod zaborami. Wplecione zostały wiersze Władysława Bełzy i Marii Konopnickiej. Uczniowie przepięknie wykonali pieśni o tematyce patriotycznej.
W nocy z 4 na 5 listopada uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami - panią Magdaleną Suchy oraz panią Agnieszką Cywka-Cięzki zorganizowali nocowanie w szkole. Była pizza, ekscytująca zabawa w chowanego po ciemku z latarkami, wspólne gry i zabawy, oglądanie ciekawych filmów, a nawet emocjonujący turniej piłkarski na konsoli. Uczniowie i nauczyciele wrócili do domów niewyspani, ale jakże bogatsi o nowe, niesamowite wspomnienia, których nigdy nie zapomnimy.
Pani Daniela Haroska od 1973 roku przez 20 lat była nauczycielką klas I-III w Szkole Podstawowej w Reńskiej Wsi. Wychowankowie wspominają Jej dobroć i wielkie zaangażowanie w naukę. Pragnęła dotrzeć do każdego ucznia, aby mu pomóc lub nauczyć więcej, niejednokrotnie kosztem swojego prywatnego czasu.
Danusia, bo tak mówili wszyscy, była osobą koleżeńską, skromną, życzliwą i zawsze stawała w obronie prawdy.
W roku 1992 wyjechała z rodziną do Niemiec. Przyjeżdżając co roku latem do Reńskiej Wsi, zawsze włączała się w życie naszej społeczności.
Pani Daniela Haroska zmarła po heroicznej walce z chorobą w dniu 23.02.2022 r. Ostatnim Jej życzeniem była zbiórka pieniężna na cele naszego zespołu. Ze środków finansowych uzbieranych podczas pogrzebu ś.p. Danieli Haroskiej odremontowano szkolny mur łączący obie placówki, na którym został wykonany logotyp Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reńskiej Wsi oraz zakupiono materiały potrzebne do wybudowania naszej przedszkolnej piaskownicy.
Łączymy się w żalu z Rodziną, która opłakuje żonę, matkę i ukochaną babcię.
Dziękujemy Danusiu za to, że byłaś z nami, za Tobą idą Twoje dobre uczynki i nasze modlitwy.
Artykuł został opracowany we współpracy z panią Alicją Kocem- przyjaciółką rodziny Danieli Haroskiej.
Czy w dobie internetu, mediów społecznościowych i youtuberów dorosły mężczyzna może mówić o nałogach tak, by zaciekawić młodzież? Czy czterdziestoletni ojciec rodziny potrafi zainteresować przeciętnego nastolatka swoimi przemyśleniami na temat życia? Okazuje się, że tak. Pod warunkiem, że tym kimś jest Grzegorz Stępień – muzyk, basista, poeta, członek zespołu Oddział Zamknięty. W ramach programu profilaktyki uzależnień 8 listopada naszą szkołę odwiedził właśnie Grzegorz Stępień. Celem artysty było przekazanie młodzieży ze starszych klas szkoły podstawowej, co jest istotą właściwego stylu życia oraz nakreślenie systemu wartości, które dla młodego człowieka powinny być drogowskazem, by droga, którą podążają nie prowadziła donikąd. W profilaktyczno - muzycznych warsztatach artysta przekonywał, bazując na życiorysach znanych muzyków, że nałóg nie prowadzi do sławy, a dodatkowo zatraca i gubi. To pasja, zainteresowania i upór w dążeniu do celu kształtują osobowość młodego człowieka. Ponadto Grzegorz Stępień próbował uwrażliwić współczesną młodzież na gatunki muzyczne, które wprawdzie nie należą do łatwej i prostej w odbiorze sztuki, ale posiadają treść bogatszą w przesłanie. Dwugodzinne spotkanie z muzykiem było dla uczniów autentycznym obrazem, że muzyka rockowa to nie narkotyki, dopalacze i alkohol, ale słowa będące wskazówkami, jak żyć, by życie godnie przeżyć, a nie zakończyć je u progu kariery i sławy.
![]() | Dzisiaj | 107 |
![]() | Wczoraj | 1608 |
![]() | Miesiąc | 33914 |
![]() | Wszyskie | 1711285 |