Wszystkie grupy przedszkolne w piątek obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Ma on na celu min. wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest dniem odwagi a zarazem zabawy. Z pewnością można uznać, że był ,,kolorowy" i ,,kropkowy".
2 września był wyjątkowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły🏫. Tego dnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Apel z tej okazji przygotowali wraz z wychowawcą szóstoklasiści. Podczas swego wystąpienia przypomnieli wszystkim zebranym, że nasza szkoła daje nam tak wiele, m.in.: wiedzę, mądrość, entuzjazm, energię oraz wsparcie, dzięki czemu staje się dla nas drugim domem😊. Do grona uczniowskiego dołączyli pierwszoklasiści, którym życzymy dużo radości, wielu sukcesów i uśmiechu🙂.
TO JUŻ KONIEC...
Zakończył się kolejny rok szkolny. Rozpoczęły się dla wszystkich uczniów upragnione wakacje, a dla nauczycieli oczekiwany urlop😊😊😊
Uroczysty koniec roku był 21 czerwca. Klasy 4-8 otrzymały wyróżnienia, dyplomy i podziekowania.
Klasie ósmej wręczono teczki Absolwentów Szkoły Podstawowej, dyplomy i podziekowania za pracę w Wolontariacie i Samorządzie Uczniowskim. Rodzicom wyróżnionych ósmoklasistów wręczono listy pochwalne. Prócz tego klasa 8 dostała koszulki Absolwenta, pewnie będzie je teraz dumnie nosiła😁👍😁
Wszystko się skończyło, ale niedługo znów początek czegoś nowego...
2 września początek roku szkolnego 2024/2025😊😊Wszyscy wrócimy do szkoły otwarci na nowe wyzwania, z głową pełną pomysłów, wypoczęci i gotowi do pracy.
Gratulujemy uczniom świetnych wyników na koniec roku💪🥇💪🥇👍🥇👍oraz życzymy udanych wakacji🍀☀🍀☀😁☀
,,RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" - udział w Programie Edukacyjnym klas 1 - 3 pozwala uczniom na poznanie i nabycie umiejętności pierwszej pomocy. Dzięki zajęciom dzieci powoli oswajają się z niezmiernie ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki, a pierwsza pomoc staje się dla nich naturalnym działaniem.
W drodze Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w II semestrze wyłoniono mistrzów ortografii.
W kategorii klas 7-8
I miejsce zdobyła Marysia Smandzich
II miejsce Natalia Pogodzik
III miejsce Dominik Kwaśny
W kategorii klas 4-6
I miejsce Alicja Dziuba
II miejsce Hania Królewicz i Nikola Kubinska
III miejsce Ewelina Smiech
Naszym mistrzom gratulujemy.
CZYTAM Z KLASĄ - MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY wspierający czytelnictwo uczniów klas młodszych za nami! V edycja pod hasłem ,,Na tropach dobroczynności " cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie czytali wybrane lektury i wykonywali kolejne zadania. Po każdym zrealizowanym module klasy otrzymywały potwierdzenia udziału. Na zakończenie projektu uczniowie dostali imienne dyplomy, a klasy certyfikaty. Udział w projekcie był wspaniałą zabawą, w której dzieci mogły się wykazać ogromną kreatywnością, umiejętnością współpracy. Chętniej odwiedzają bibliotekę, wypożyczają i czytają książki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego niezwykle ciekawego projektu edukacyjnego.
W podziękowaniu za sumienną służbę wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reńskiej Wsi zostali zaproszeni przez wójta gminy, Pana Tomasza Kandziorę, na wspólne ognisko. Spotkanie odbyło się 20 czerwca przy stanicy WOPR w Dębowej. Tam pracownicy WOPR przedstawili wolontariuszom zasady udzielania pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ponadto Pan Łukasz Steuer zaprezentował na fantomach,jak udzielać pierwszą pomoc przedmedyczną. Wspólny czas upłynął wszystkim bardzo miło i owocnie.
W środę 19 czerwca w GOKU w Reńskiej Wsi odbyło się zakończenie klasy 8.
Uczniowie bardzo się postarali aby ten dzień był szczególny dla Nich, Ich rodziców oraz pracowników szkoły. Były wiersze, nastrojowe piosenki oraz podziękowania.
Dla nauczycieli przygotowano teleturniej MILIONERZY😊💪👍
Po podziękowaniach dla wszystkich pracowników szkoły, nadszedł czas na podziekowanie dla rodziców. Były łzy i chwile wzruszenia. Następnie klasa 7 zaprezentowała przedstawienie dla starszych kolegów i koleżanek.
Był to dla wszystkich niezapomniany wieczór, pozostanie on na długo w naszych sercach☀💛
Kolejny już raz nasza szkoła została obdarowana sprzętem sportowym za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024. Nasze uczennice i uczniowie stale podnoszą swoje umiejętności w wielu dziedzinach sportu, min. piłce nożnej, tenisie stołowym, a ostatnio również w lekkiej atletyce, co zostało udokumentowane podczas Mistrzostw Województwa Szkół Wiejskich w Opolu. Sprzęt przekazał były zastępca wójta pan Jan Domek, a obecnie Wiceprewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.
Dziękujemy!
Uczniowie klas 4-8 w ciągu ostatnich miesięcy raz w tygodniu poznawali trudny wyraz, jego wyjaśnienie oraz synonimy. Wszystko po to, aby wzbogacić słownictwo naszej szkolnej młodzieży🙂. 19.06.2024r. odbył się międzyklasowy turniej wiedzy wieńczący innowację SŁÓWKO TYGODNIA. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie musieli wykazać się znajomością 30 trudnych pojęć. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce klasa 7 (23 punkty),
II miejsce klasa 6 (22 punkty),
III miejsce klasa 5 (21 punkty).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!👏🏻
Uczniowie klasy 4 i 5 kreatywnie spędzali czas na lekcjach języka polskiego. Powstały szafy 🚪inspirowane lekturą ,,Opowieści z Narnii'', krzesła🪑 po omówieniu książki ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło'', na których zasiedli bohaterowie komiksu ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania'', a lektura ,,W pustyni i w puszczy'' została zamknięta w pudełku. Powieść ,,Chłopcy z Placu Broni'' znalazła odzwierciedlenie w grach planszowych wykonanych przez piątaków. Zrobiono również zakładki do książek z fragmentami wierszy Wisławy Szymborskiej. Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości i zaangażowania🙂
Tak zabrzmiały słowa piosenki, którą przedszkolaki z grupy Biedronki pożegnały się z przedszkolnymi murami. Dnia 12 czerwca odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Nasi Absolwenci po raz ostatni wystąpili na "przedszkolnej scenie". Prezentując swój program powrócili wspomnieniami do początków przedszkola. Tym samym dziękując kolejno gronu pedagogicznemu oraz personelowi - za opiekę, trud, za to, że dzięki Nim tak wiele się nauczyli. Nie zabrakło także podziękowań ze strony Rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w ich pamięci na długo. Gdy tęsknota ich ogarnie, będąc uczniem w szkole, to wiedzą co zrobią - ODWIEDZĄ NASZE PRZEDSZKOLE.
Przedszkolaki z gr. Biedronki od września do czerwca brały udział w projekcie edukacyjnym - "Nie lada gratka! Poznajemy Misza Uszatka!". Każdego miesiąca wykonywały zadania. które zaproponowane były w scenariuszach. Głównym założeniem projektu „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”” jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych. Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego.
W dniu 12 czerwca w Opolu odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w Lekkoatletyce. Kolejny raz nasi młodzi sportowcy zanotowali doskonały występ.
Wyniki:
- sztafeta 4x100 m: (Laura Bartoń, Wiktoria Dembończyk, Ewelina Smiech, Hanna Królewicz) - 2 miejsce,
- bieg na 100 m: Hanna Królewicz - 3 miejsce,
- pchnięcie kulą: Oliwia Grzybek - 3 miejsce,
- bieg na 500 m: Marcin Smiech - 4 miejsce,
- rzut piłeczką palantową: Dominik Gollasch - 4 miejsce,
- skok w dal: Ewelina Smiech - 6 miejsce,
- pchnięcie kulą: Paulina Jagła - 6 miejsce,
- bieg na 300 m: Oliwia Konieczna - 12 miejsce.
Na uwagę zasługuje również bardzo dobra organizacja tych zawodów. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!
Tradycją naszej szkoły jest wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do miejsc kultu religijnego. W tym roku po raz pierwszy trzecioklasiści z rodzicami wybrali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Zwiedzili najważniejsze obiekty: Kaplicę Miłosierdzia Bożego, bazylikę, pięć kaplic różnych narodowości. Podziwiali też panoramę najbliższej okolicy z wieży widokowej. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej i koronce do Miłosierdzia Bożego. Przed odjazdem każdy zaopatrzył się w pamiątki w miejscowym sklepiku.
Uczniowie klas młodszych wybrali się do Gospodarstwa Innego Wymiaru w Staniszczach Małych. Uczestniczyli w tematycznych zajęciach edukacyjnych. W pasiece dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pszczelarstwa. Pogłębili wiadomości na temat hodowli zwierząt i produktów z nich otrzymywanych. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat uprawy zbóż dawniej i dziś. Zwieńczeniem zajęć było pieczenie ciasteczek i ich degustacja. Uczniowie mieli też okazję malowania obrazów farbami ekologicznymi.
W przerwach pomiędzy zajęciami wszyscy doskonale bawili się na placu zabaw i jeździli gokartami. To był dzień pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.
W dniach 6-7 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 udali się w wyjątkową podróż pociągiem do urokliwego Poznania, uznawanego za historyczną kolebkę państwa polskiego. Atrakcji było co nie miara... Mieliśmy przyjemność przejechać się zabytkowym tramwajem, zwiedziliśmy Stare Miasto oraz rozwiązywaliśmy zagadki za powocą QRcode, byliśmy w Katedrze, poznaliśmy tajniki wypieku rogali świętomarcińskich oraz podziwialiśmy Stadion ENEA. Dodatkowo mamy "obcykane" podróżowanie tramwajem po ulicach Poznania😊. To był aktywny czas pełen atrakcji😊
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” realizowały w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywna Matematyka” którego założeniem jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zadań matematycznych a także rozbudzanie dziecięcej aktywności i samodzielności. Projekt składał się z ośmiu modułów tj.
- Matematyka w przyrodzie,
-Matematyka wokół nas,
-Geometria ukryta w zabawie,
-Matematyczne układanki,
-Sensoryczna matematyka,
-Matematyczne kodowanie,
-Matematyka z jajem,
-Klocki matematyczne.
Dzieci bardzo chętnie wykonywały szereg zaproponowanych zadań matematycznych. Tematyka zadań była tak dostosowana do wieku i możliwości dzieci przez co pozwala im na realizację w sposób kreatywny, rozwijający kluczowe kompetencje matematyczne, oraz odkrywający matematykę z zupełnie innej strony.
Dziś w klasie pierwszej kolejny eksperyment. Dzieci ułożyły na powierzchni wody pąki kwiatów wykonane z papieru. Ku zdziwieniu obserwujących płatki powoli otwierały się. Wszystko można jednak wytłumaczyć - papier zaczął pęcznieć, przez co zagięte płatki zaczęły się prostować. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5 świętowali Dzień Dziecka. Integrowali się ze sobą i miło spędzili czas podczas pikniku, który odbył się na szkolnym boisku🙂.
W bibliotece odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1 do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Reńskiej Wsi. Po uroczystości czekała na dzieci niespodzianka - grill i zabawa na boisku szkolnym. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2 za wykonanie prezentów - pięknych zakładek do książek, uczniom klasy 3 i 7 za przygotowanie pysznych kiełbasek z grilla i odczytanie żartobliwych wierszy znanych poetów. Ogromne podziękowania składamy także Pani Marcie za zorganizowanie uroczystości i ciekawy wykład na temat dbania o książki i zachowania się w bibliotece oraz Pani Krystynie Pawelec za dokonanie uroczystego pasowania na czytelnika. Dzisiejszego dnia wyróżniono także uczniów, którzy przeczytali najwięcej książek. Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY.
Dzisiaj | 108 | |
Wczoraj | 3061 | |
Miesiąc | 39026 | |
Wszyskie | 2462357 |