15 listopada nasza szkoła brała udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie z klas 3-8 powalczyli o ODZNAKĘ oraz LEGITYMACJĘ EXPERTA TM.
Aby zostać nagrodzonym musieli się zmierzyć z rozwiązaniem bezbłędnie kilku przykładów z tabliczki mnożenia.
Tabliczka mnożenia do 30 oraz do 100 (w klasie 3), do 100 (w klasach 4-6) oraz do 500 (w klasach 7-8).
Oczywiście w każdej klasie znaleźli się MISTRZOWIE I MISTRZYNIE tabliczki mnożenia, z których jesteśmy MEGA dumni i którym serdecznie gratulujemy!👏🥇🏆👏
W piątek 22 listopada został rozstrzygnięty w klasie 6 konkurs matematyczny pt.: "Reklama czworokąta". Dwanaścioro uczniów bardzo ciekawie i pomysłowo zareklamowało wybrane przez siebie czworokąty, wykorzystując przy tym ich własności i definicje.
Wyniki konkursu:
- Hanna Ludkiewicz -1 miejsce
- Julia Łotocka -2 miejsce
- Alicja Dziuba -3 miejsce
🥳🥇👏Gratujulemy wygranej oraz dziękujemy wszystkich chętnym za tak duże zainteresowanie konkursem😁
22 listopada uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, by oddać hołd ofiarom zbrodni nazistowskich i holocaustu. Podziękowania dla #ZespółSzkolno-PrzedszkolnywWiększycach za współpracę oraz organizację wycieczki.
Przedszkolaki doskonale potrafią odróżniać różne rodzaje kredek min. świecowe, ołówkowe, pastelowe . Dzień Kredki, który wypada 22 listopada był czasem ,który w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi podopiecznymi, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje min. w różnych pracach plastycznych… Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do zabawy z kredkami.
We wtorek dzieci swietlicowe przy pomocy Pani Marty z biblioteki przygotowały pyszne gofry. Natomiast w czwartek uczniowie ćwiczyli naukę szydełkowania.
W poniedziałek w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się niezwykle smaczny Dzień Babeczki, do którego przyłączyli się również uczniowie młodych klas oraz przedszkole. Podczas przerw i niektórych lekcji można było kupić przepyszne babeczki i muffinki, a całkowity dochód ze sprzedanych wypieków zostanie przeznaczony na leczenie Amelki, która zmaga się z Zespołem Retta.
Samorząd Uczniowski oraz cala społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reńskiej Wsi bardzo dziękuje rodzicom, dzieciom, #Urząd Gminy w Reńskiej Wsi,#KlubSenior+ w Reńskiej Wsi za wsparcie oraz bezinteresowną pomoc Amelce. Wydarzenie to pokazało, że niewielkim kosztem, a do tego delektując się słodkościami, możemy pokazać, że pomaganie ma niezwykłą moc.
14 listopada odbył się w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Pod opieką nauczycieli wszystkie klasy bardzo sprawnie opuściły budynki szkolne i udały się na miejsce zbiórki, a cała operacja trwała niespełna 2 minuty. Kolejna próbna ewakuacja na wiosnę.
W ramach Dnia Babeczki zorganizowanego w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, przedszkolaki uczestniczyły w kupnie babeczek. Razem ze swoimi Paniami wybrały się do budynku szkoły, aby tam zakupić kolorowe i pyszne babeczki, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Amelki Petryszyn. Szczyty cel z dodatkiem słodkości bardzo umylił nam dzień. Wysyłamy również ogromne podziekowania dla naszych cudownych rodziców, którzy upiekli babeczkowe pyszności. A Amelce życzymy dużo zdrowia!
Czytanie lektur wcale nie musi być nudne. Przekonała się o tym kl. 7. W czwartkowy wieczór, przy świecach i mrocznej muzyce siódmoklasiści spotkali się, aby przeczytać Mickiewiczowskie „Dziady”. Niewątpliwie tekst dramatu zapamiętają na długo.
Klasa 4 zainspirowana nauką w „ Akademii pana Kleksa” postanowiła spróbować swoich sił w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Kleksy były podstawą do powstania pięknych wierszyków, a pisanie przy pomocy włóczki wcale nie jest takie łatwe. Zabawa była przednia.
Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8 listopada. Uczniowie klasy V przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie, pieśni i tańce patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły i refleksyjny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
W dniu 13 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane na galowo , uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień. Dzieci z grupy Biedronki przygotowały krótki występ - piosenki, taniec, opowiadanie....Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
14 listopada w grupie ,, Krasnoludków" odbyło się, ,,Pasowanie na Przedszkolaka''. Uroczystość tak wyjątkowa ma na celu także wspomaganie procesu adaptacji dzieci w przedszkolu oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie radości oraz integrację z innymi.
Pani Dyrektor Bożena Niewienda za pomocą ,,magicznej kredki" mianowała nasze dzieci z najmłodszej grupy - prawdziwymi przedszkolakami .
Zaprezentowane przez dzieci umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami ,dyplomem, naklejką uśmiechu oraz rożkiem słodkości. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie Rodziców naszych prawdziwych Przedszkolaków a także Paniom ,które zadbały min. o estetykę dekoracji i poczęstunku mianowicie Pani Ewie i Brygidzie 😉
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dlatego we wtorek uczniowie klas młodszych, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Śniadania, przygotowali śniadaniową ucztę. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa i płatki owsiane. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i kolorowo. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Uczniowie nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna, która z pewnością przyczyniła się do zwiększenia świadomość dzieci na temat roli śniadania w ich życiu.
Uczniowie klasy 6 zainspirowani tekstem w języku angielskim o "Cereal Cafe - kawiarnia z płatkami śniadaniowymi" wyszli z inicjatywą lekcji degustacyjnej, na której mogli delektować się swoimi ulubionymi płatkami z mlekiem. Było pysznie i chrupiąco 😉. Na pewno chętnie to powtórzymy!
Wyzwanie na najpiękniej udekorowaną klasę w stylistyce jesienno-dyniowej... zostało rzucone. Uczniowie klas 4-8 nie szczędzili sił i pomysłów, by to ich klasa okazała się tą najładniej ozdobioną w szkole🍁🍂🍄🍄🟫. Ostatecznie zwyciężyli 5-klasiści 😁! W nagrodę uczniowie klasy 5 wybierają motyw kolejnego dnia tematycznego w naszej szkole - z niecierpliwością czekamy na ich kreatywny pomysł!
Dzięki wsparciu i pomocy biblioteki dzieci swietlicowe wykonały pracę z koralików, które następnie były klejone na gorąco w całość.
W niedzielę 10 listopada w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbył się ogólnopolski finał cyklu zawodów - Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. W wyniku elimnacji każde województwo mogło wystawić dwóch najlepszych zawodników. Nasz uczeń Marcin Smiech startując w dwuboju, składającym się ze skoku w dal i biegu na 600m, zajął doskonałe 3 miejsce w Polsce! Gratulujemy!
Dzień Zdrowego Śniadania obchodzimy 8 listopada.
Jego celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród najmłodszych i nabywanie dobrych nawyków żywieniowych.
W naszym przedszkolu staramy się dbać o zdrowie naszych podopiecznych. Systematycznie edukujemy dzieci w zakresie właściwego spożywania posiłków, zachowania się przy stole. W tym dniu przedszkolaki miały możliwość samodzielnie przygotować smaczne, zdrowe i kolorowe śniadanie, które po zjedzeniu dało im wiele mocy do zabawy i jak aktywności w reszcie dnia.
W związku z innowacją pedagogiczną z matematyki pt: "Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już !" ogłoszono konkurs. Sześcioro 4-klasistów przyniosło prace konkursowe. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością tworząc swoje prace co odzwierciedlają zdjęcia 😉😊🤩
Wyniki konkursu:
- Wiktoria Nammert-1 miejsce
- Dominik Płazak - 1 miejsce
- Laura Skiba - 2 miejsce
- Patryk Sykuła - 2 miejsce
- Wiktoria Zgraja - 3 miejsce
Wszystkim gratulujemy👏💪🏆👏
W ramach zajęć swietlicowych dzieci przy współpracy Gminna Biblioteka Publiczna w Reńskiej Wsi obchodziły święto postaci bajkowych. Poznawały bohaterów znanych bajek i kolorowały wybrane postacie. Dla poprawienia humoru samodzielnie wykonywały tosty, które później bardzo im smakowały.
Dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” to lektura, która naprawdę kręci siódmoklasistów. Jest w niej wszystko, co trzeba: zazdrość, rywalizacja, krew, trucizna, zdrada, tajemnica, no i trup ściele się gęsto…To jak najlepszy thriller!
Po omówieniu utworu uczniowie kl. 7, tradycyjnie już, wykonali projekt. Tym razem powstały czasopisma pt.”Wieści znad Gopła”, w których przeczytać można ciekawe artykuły inspirowane treścią lektury.
W październiki uczniowie klasy V na lekcjach języka polskiego omawiali lekturę ,,Chłopcy z Placu Broni'' i z wielkim zapałem zaangażowali się w realizację ciekawego projektu techniczno-plastycznego, który polegał na odzwierciedleniu ,,Małej Ojczyzny'' bohaterów książki Ferenca Molnara. Piątoklasiści wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas tworzenia makiet🙂
Dzięki Panu Janowi Domkowi - wiceprezesowi Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu, nasz gabinet terapeutyczny wzbogacił się o nowe pomoce. Na pewno urozmaicą one zajęcia oraz wpłyną na wszechstronny rozwój naszych podopiecznych.
Przy okazji składamy Panu Janowi Domkowi serdeczne gratulacje za wyróżnienie: Medalem Komisji Edukacji Narodowej- za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal został nadany przez Panią Minister Edukacji Narodowej
![]() | Dzisiaj | 539 |
![]() | Wczoraj | 1252 |
![]() | Miesiąc | 12452 |
![]() | Wszyskie | 2912943 |