4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, z tej okazji przedszkolaki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Reńskiej Wsi. W remizie dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnego rodzaju wypadków.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci oglądały wozy z bliska oraz podziwiały wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę chętne dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, mogły zasiąść do samochodów straży i użyć pompy wodnej do gaszenia pożaru. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach w swojej niezwykle trudnej pracy. Wszystkim dzielnym Strażakom jeszcze raz życzymy dużo sił i dokładnie tylu szczęśliwych powrotów, ile wyjazdów do akcji!

UONET dostep do edziennika 300x180

djembed

listgr23

infolinia 21

slowko tygodnia

DyplomMS

Dyplom Julia Wojtkowiak

dyplom sztafeta23

dyplom Oliwia23

dyplom anna szs23

dyplom anna wie23

logo Laboratoria Przyszoci pion kolor 1

ddpartnerprogramu

dyp przed 2021

sks logo

epodreczniki

sieciaki logo

kartarow

OP@LSKIE DLA PODSTWÓWEK – zdalne nauczanie zbliża

button4

EduNect Logo Poziome

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj247
WczorajWczoraj2716
MiesiącMiesiąc30647
WszyskieWszyskie2158394
Statistik created: 2024-04-19T01:42:44+00:00