4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, z tej okazji przedszkolaki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Reńskiej Wsi. W remizie dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnego rodzaju wypadków.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci oglądały wozy z bliska oraz podziwiały wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę chętne dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, mogły zasiąść do samochodów straży i użyć pompy wodnej do gaszenia pożaru. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach w swojej niezwykle trudnej pracy. Wszystkim dzielnym Strażakom jeszcze raz życzymy dużo sił i dokładnie tylu szczęśliwych powrotów, ile wyjazdów do akcji!

UONET dostep do edziennika 300x180

listgr23

infolinia 21

logo Laboratoria Przyszoci pion kolor 1

ddpartnerprogramu

dyp przed 2021

sks logo

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

OP@LSKIE DLA PODSTWÓWEK – zdalne nauczanie zbliża

button4

Dyplom Julia Wojtkowiak

EduNect Logo Poziome

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj92
WczorajWczoraj1608
MiesiącMiesiąc33899
WszyskieWszyskie1711270
Statistik created: 2023-05-29T01:14:05+00:00