Czy w dobie internetu, mediów społecznościowych i youtuberów dorosły mężczyzna może mówić o nałogach tak, by zaciekawić młodzież? Czy czterdziestoletni ojciec rodziny potrafi zainteresować przeciętnego nastolatka swoimi przemyśleniami na temat życia? Okazuje się, że tak. Pod warunkiem, że tym kimś jest Grzegorz Stępień – muzyk, basista, poeta, członek zespołu Oddział Zamknięty. W ramach programu profilaktyki uzależnień 8 listopada naszą szkołę odwiedził właśnie Grzegorz Stępień.  Celem artysty było przekazanie młodzieży ze starszych klas szkoły podstawowej, co jest istotą właściwego stylu życia oraz nakreślenie systemu wartości, które dla młodego człowieka powinny być drogowskazem, by droga, którą podążają nie prowadziła donikąd. W profilaktyczno - muzycznych warsztatach artysta przekonywał, bazując na życiorysach znanych muzyków, że nałóg nie prowadzi do sławy, a dodatkowo zatraca i gubi. To pasja, zainteresowania i upór w dążeniu do celu kształtują osobowość młodego człowieka. Ponadto Grzegorz Stępień próbował uwrażliwić współczesną młodzież na gatunki muzyczne, które wprawdzie nie należą do łatwej i prostej w odbiorze sztuki, ale posiadają treść bogatszą w przesłanie. Dwugodzinne spotkanie z muzykiem było dla uczniów autentycznym obrazem, że muzyka rockowa to nie narkotyki, dopalacze i alkohol, ale słowa będące wskazówkami, jak żyć, by życie godnie przeżyć, a nie zakończyć je u progu kariery i sławy.

UONET dostep do edziennika 300x180

listgr23

infolinia 21

logo Laboratoria Przyszoci pion kolor 1

ddpartnerprogramu

dyp przed 2021

sks logo

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

OP@LSKIE DLA PODSTWÓWEK – zdalne nauczanie zbliża

button4

Dyplom Julia Wojtkowiak

EduNect Logo Poziome

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj337
WczorajWczoraj1379
MiesiącMiesiąc32986
WszyskieWszyskie1564356
Statistik created: 2023-01-27T06:57:13+00:00