Gdzie jesteś, Mały Książe, gdzie?
Odszedłeś z mej książeczki kart.
Czy po pustyni błądzisz znów,
Rozmawiasz z echem pośród skał?

(K. Sobczyk „ Mały Książę”)

 Jedną z ciekawszych literackich wędrówek jest pełna przygód podróż opisana w dziele Antoine de Saint-Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Dzięki niej bohater poznaje, czym jest miłość, przyjaźń i śmierć. Wędrówka Małego Księcia jest poszukiwaniem prawdy i własnej tożsamości. Bohater odbywając swą podróż przekonuje się, jakim można być i jakim być nie chce… W ramach podsumowania rozważań na temat lektury klasa 8 pod okiem polonisty p. Anny Bilskiej – Mzyk przygotowała projekt o nazwie „ Niezwykła podróż z Małym Księciem”. Uczniowie odwzorowywali  szlak , którym podążał Mały Podróżnik.  Zrobili  „planety” i przedstawiali w taki sposób, aby jak najwięcej mówiły o zamieszkującej ją  postaci. Utworzone planety stworzyły swego rodzaju galaktykę Małego Księcia. 

OP@LSKIE DLA PODSTWÓWEK – zdalne nauczanie zbliża

sks logo

dyp przed 2021

logo Laboratoria Przyszoci pion kolor 1

UONET dostep do edziennika 300x180

Dyplom Julia Wojtkowiak

infolinia 21

ddpartnerprogramu

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj407
WczorajWczoraj1149
MiesiącMiesiąc44581
WszyskieWszyskie1486955
Statistik created: 2022-11-30T04:34:12+00:00

EduNect Logo Poziome