logopeda1Rozwój mowy nie jest odrębny, odizolowany od innych sfer rozwojowych dzieci. Wspieranie wszechstronnego ich rozwoju polega na oddziaływaniach na wszystkie sfery
w taki sposób, by jak najpełniej uczyć i wykorzystywać możliwości najmłodszych. Uczymy się całe życie, z tą różnicą, że jesteśmy na różnych etapach w rozwoju. Warto systematycznie ćwiczyć nasz mózg, bo to zaprocentuje w przyszłości. Jest wiele pozycji książkowych z gotowymi przykładami ćwiczeń. Podobnie jest „w sieci”, gdzie istnieje mnóstwo stron, portali, blogów, które podsuwają nam pomysły co robić, by wspierać rozwój dzieci młodszych i tych starszych. Dziś polecam kilka ciekawych zadań, które nie tylko są korzystne dla dzieci, patrząc okiem logopedy, ale rozwijają także motorykę małą i dużą, doskonalą pracę ręki, koordynację wzrokowo – ruchową, uczą koncentracji uwagi, kreatywnego myślenia, rozwijają słownictwo.

Oprócz tego, są też fajnymi propozycjami na spędzenie czasu w domu. Można je też wykorzystać doskonale na zabawę na świeżym powietrzu. Zapraszam zatem do zapoznania się z poniższymi linkami:

EduNect Logo Poziome

Dyplom Julia Wojtkowiak

zdalnelekcje

ddpartnerprogramu

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj540
WczorajWczoraj649
MiesiącMiesiąc25303
WszyskieWszyskie726732
Statistik created: 2021-01-28T16:11:00+00:00