pienĆwiczenie grafomotoryczne -  Pień drzewa.

Kartka z rysunkiem pnia drzewa, kredki. Rodzic daje dziecku kartkę z narysowanym pniem drzewa i zaznaczonym okrągłym środkiem, czyli rdzeniem drzewa. Dziecko ma  za zadanie dorysować kolejne warstwy drzewa – coraz większe koła w obrębie pnia. Ćwiczenie to uczy rysowania kształtu koła.

Ćwiczenia słuchowe -  Drzewa.

Rodzic przypomina nazwy wybranych drzew, a następnie zadaje zagadki słuchowe: dzieli nazwę każdego drzewa rytmicznie (na sylaby) i prosi dziecko, by podało pełną nazwę, np. sos-na, to-po-la.

 

Praca plastyczna - Obrysowywanie liści techniką frotażu.

Kartka papieru, kredki świecowe lub suche pastele, liście. Dziecko ogląda liście różnych drzew, dotykają ich, określają, czy są gładkie, czy chropowate. Dziecko wybiera  sobie dowolny liść i kładzie go na stole. Następnie przykrywa kartką papieru, lekko przyciskając, obrysowują kształt liścia i odtwarzają jego fakturę za pomocą kredek świecowych lub suchych pasteli.

Wesołej zabawy

EduNect Logo Poziome

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj547
WczorajWczoraj972
MiesiącMiesiąc3739
WszyskieWszyskie514152
Statistik created: 2020-07-05T13:41:50+00:00