slonce"Pogoda" - zabawa logopedyczna. Spacerujemy z dzieckiem po pokoju, nagle przystajemy i mówimy: zaczyna wiać mocny wiatr! (kołysząc się na boki z rękami uniesionymi do góry naśladujemy odgłos wiatru "szuuu, szuuu"). Po ustaniu wiatru nadal spacerujemy, nagle zaczyna padać deszcz! (pokazujemy wraz z dzieckiem jak spadają kropelki deszczu podskakując i naśladując dźwięk: plusk, plusk  kap kap).

"Słońce świeci- deszczyk pada" - zabawa orientacyjno - porządkowa. Wraz z dzieckiem rysujemy na kartce papieru słońce, a na drugiej kartce deszcz. Zadaniem rodzica jest pokazywanie dziecku raz jednego obrazka, raz drugiego. Jeżeli dziecko zobaczy słońce wtedy spaceruje po pokoju, gdy zobaczy deszcz kuca i tworzy daszek z rąk nad głową.

 

"A po burzy..." praca plastyczna.
Potrzebować będziemy: kolorowy papier, nożyczki, klej, flamastry bądź kredki, bibuła.
Rodzice siadają z dzieckiem przy stoliku. Rodzic rysuje na żółtej kartce papieru półkole, następnie jeśli posiada dziecięce nożyczki wycina wraz z dzieckiem po śladzie, jeżeli nie rodzic wycina sam. Następnie wycinamy trójkąty różnej wielkości będą to nasze promyki. Dzieci mając przed sobą półokrąg przyklejają na zaokrąglonej krawędzi trójkąty. Następnie z kolorowych kartek bądź z bibuły wycinamy kolorowe paski, które dziecko przykleja na prostym brzegu powstałego nam słońca. Dzieci dorysowują buzię i oczy i tak powstaje nam piękne słońce z tęczą.

"Sprzątamy zabawki" - zabawa dydaktyczna, klasyfikowanie według cech.
Zadaniem dzieci jest posprzątanie pokoju ale żeby było ciekawiej rodzic wydaje polecenia np: posprzątaj wszystkie zabawki w kolorze czerwonym itd.
Do jutra Krasnoludki - czekam na Wasze słoneczka

EduNect Logo Poziome

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj565
WczorajWczoraj972
MiesiącMiesiąc3757
WszyskieWszyskie514170
Statistik created: 2020-07-05T14:16:53+00:00