waz„Skarpetkowe zwierzątka”- zabawy rozwijające wyobraźnię. Proszę o przygotowanie dziecku jak najwięcej skarpetek w różne wzory i kolory. Im więcej, tym lepiej. Rodzić prosi dziecko, by przejrzało im się uważnie: jakie maja kolory, wzory… Teraz prosi, by przypomniało sobie, jakie zna zwierzątka egzotyczne oraz jak one wyglądają. Rodzic prosi dziecko by spojrzało na skarpetki i zadaje pytanie: czy niektóre z nich przypominają ci zwierzątka?

zielona- może być krokodylem lub wężem

brązowa- małpką

żółta- żyrafą

szara –słoniem

pomarańczowa- lwem lub tygrysem

kolorowa- papugą

w paski- zebrą

Może macie jeszcze inne pomysły?

A może macie po prostu skarpetkę w zwierzątka?

 

Rodzic prosi dziecko, by wybrało dwie różne skarpetki i założyło je na dłonie i nazwało swoje zwierzątka. Niech przypomni sobie, jakie wydają dźwięki. Prosimy, by dziecko sprawiło, aby zwierzątka ze sobą porozmawiały. Na początek niech się przedstawią, zaprezentują swój głos, powiedzą, co lubią robić… Proszę pokazać dziecku, by operowało natężeniem głosu- niech mówi szeptem, cicho, głośno.

Kiedy skończy się pomysł na rozmowę- niech wymień skarpetki na inne „zwierzątka” i bawi się dalej:)

Po skończonej zabawie- mieszamy skarpetki i prosimy, by dobrało je w pary.

2„Jesteś zwierzątkiem" - zabawa ruchowa. Rodzic uderza w "zaczarowany bęben" (miska, pudełko itp) i podaje polecenia: jesteś "sennym misiem", "groźnym lwem", "ciężkim słoniem", "skocznym kangurem", "wesołą małpką". Zachęcamy dziecko do wykonywania ćwiczeń narządów mowy i tak: lew - ziewa, miś - wyjada językiem miód, małpki - robią minki, posyłają całuski.

3.„Waż”- wykonanie przytulanki przez dziecko.

Co potrzebujemy: stare rajstopy, guziki lub samoprzylepny papier, coś do wypychania (stare materiały, wata itp.) igła z nitką.

Wykonanie:

- Odcinamy jedną nogawkę.

- Dziecko wypycha odciętą nogawkę przygotowanymi materiałami.

- Ucięty koniec zawiązujemy lub zaszywamy.

- Rodzic dokleja oczy lub doszywa guziki oraz wycięty z filcu język.

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj82
WczorajWczoraj420
TydzieńTydzień935
MiesiącMiesiąc956
WszyskieWszyskie492241
Statistik created: 2020-06-03T02:36:25+00:00

EduNect Logo Poziome