Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach
i placówkach oświatowych - komunikat MEN


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reńskiej Wsi informuje, że zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone od 12–25 marca 2020r. na 2 tygodnie. 12 i 13 marca br. w przedszkolu i szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej.

Rodzicu

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 Uczniu

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Rekrutacja do przedszkola i szkoły - nowe dokumenty

Rekrutacja do przedszkola - kliknij
Rekrutacja do szkoły - kliknij

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reńskiej Wsi od 16 marca pozostaje w systemie kształcenia na odległość, tak jak wszystkie placówki w kraju. Jest to trudna i nowa sytuacja dla każdego – rodzica, ucznia, nauczyciela. Za nami prawie dwa tygodnie, które pokazały, że jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu. Informacje zwrotne, które otrzymujemy potwierdzają, że prowadzone w placówce zajęcia funkcjonują dobrze w domach naszych uczniów – dzięki dobrej współpracy, za którą wszystkim rodzicom i uczniom bardzo dziękujemy. Otrzymujemy od uczniów nie tylko rozwiązane zadania domowe poprzez e – dziennik. Niektórzy dzielą się z nami także cieszącymi oko zdjęciami. Przykładowo uczennica klasy II – Paulina Jagła i jej siostra, uczennica klasy IV – Karolina Jagła, sprawdzały swoje zdolności w pracy z masą plastyczną. W zaciszu przydomowego ogródka, wykorzystały słoneczne dnia na wykonanie zadania polisensorycznego. Nie tylko bodźcowały wzrok kolorowymi kartkami, ale także ćwiczyły inne zmysły (dotyk, węch), dodatkowo motorykę małą, koordynację wzrokowo – ruchową. Uczennice są bardzo kreatywne, dlatego to ćwiczenie wykonały z uśmiechem na twarzach.

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj451
WczorajWczoraj583
TydzieńTydzień4577
MiesiącMiesiąc14802
WszyskieWszyskie456628
Statistik created: 2020-03-29T20:43:05+00:00

EduNect Logo Poziome