Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach
i placówkach oświatowych - komunikat MEN


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reńskiej Wsi informuje, że zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone od 12–25 marca 2020r. na 2 tygodnie. 12 i 13 marca br. w przedszkolu i szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej.

Rodzicu

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 Uczniu

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Rekrutacja do przedszkola i szkoły - nowe dokumenty

Rekrutacja do przedszkola - kliknij
Rekrutacja do szkoły - kliknij

W obecnej sytuacji jaką mamy w naszym kraju stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem jakim jest kształcenie na odległość. Rodzice wraz z dziećmi z naszej szkoły spędzają czas nie tylko na nauce z podstawowych przedmiotów, takich jak: matematyka, język polski, języki obce, chemia i inne, ale także korzystają w dalszym ciągu z pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Reńskiej Wsi, które uczęszczają na indywidualne zajęcia logopedyczne, nadal korzystają z pomocy logopedy szkolnego. Otrzymują wskazówki do ćwiczeń w domu, ciekawe linki z zabawami logopedycznymi, filmami instruktażowymi – pokazującymi jak można ćwiczyć daną głoskę. Wykonują w domu ogromną pracę, przysyłają na dowód tego zdjęcia, filmy. Dzielą się z radością swoimi sukcesami. Logopeda jest w stałym kontakcie z rodzicami i chętnie udzieli pomocy, jest do dyspozycji rodziców i ich pociech. Za tak wspaniałą współpracę bardzo dziękujemy i życzymy dużo zdrowia!

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj448
WczorajWczoraj583
TydzieńTydzień4574
MiesiącMiesiąc14799
WszyskieWszyskie456625
Statistik created: 2020-03-29T20:34:44+00:00

EduNect Logo Poziome