CAM01758

Zbilansowana dieta, to taka, która dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych oraz odpowiednią ilość energii. Powinna być jak najbardziej zróżnicowana i uwzględniać produkty ze wszystkich grup wyszczególnionych w Talerzu Zdrowia w odpowiednich proporcjach.

Uczniowie kl. VI  w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ  samodzielnie w odpowiedni sposób zestawiali spożywane produkty, tak aby powstał z nich TALERZ ZDROWIA.  Celem głównym tego projektu było uświadomienie uczniom zakresu grup produktów żywnościowych, które powinny znaleźć się w codziennej, prawidłowo zbilansowanej diecie. Podobny cel miał projekt przygotowany  przez uczniów kl. VII -  PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA. Uczniowie poznawali zasady zdrowego żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i aktywnością fizyczną, kształtowali  właściwe nawyki żywieniowe oraz pogłębiali wiedzę na temat proporcji poszczególnych grup produktów w optymalnie zbilansowanej diecie.

EduNect Logo Poziome

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj28
WczorajWczoraj534
MiesiącMiesiąc2958
WszyskieWszyskie548556
Statistik created: 2020-08-05T22:53:22+00:00