Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest stowarzyszenie z Wrocławia o nazwie Odra- Niemen. Na naszym terenie koordynowana była przez stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn.

Głównym założeniem akcji była pomoc materialna w formie paczek żywnościowych dla Polaków, kombatantów mieszkających na Kresach. Paczki były przygotowywane według wcześniej ustalonej listy, aby były w miarę jednakowe dla wszystkich.

 

Kiedy tylko do naszej placówki dotarł apel z prośbą o wsparcie naszych rodaków na Kresach, od razu została podjęta decyzja, że pomagamy. Rodzice zdeklarowali swoją pomoc w związku z czym udało się zorganizować po paczce od każdej klasy oraz od grup przedszkolnych. Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno -Przedszkolnego również przygotowali paczkę od siebie. Łącznie na Kresy poszło od nas 14 paczek. W paczkach umieszczone zostały również świąteczne kartki z życzeniami od uczniów i pracowników Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reńskiej Wsi.

Cieszymy się, że choć w małym stopniu mogliśmy sprawić radość swoim rodakom.

EduNect Logo Poziome

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj549
WczorajWczoraj944
TydzieńTydzień1788
MiesiącMiesiąc8624
WszyskieWszyskie302916
Statistik created: 2019-05-23T07:35:44+00:00