Anioły z Reńskiej Szkoły w akcji. Tym razem była to akcja pomocy przy sprzątaniu cmentarza parafialnego w Reńskiej Wsi, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych. W sobotę, 28.10.2017roku, wolontariusze SKW wraz z opiekunem spotkali się na cmentarzu. Zabrali ze sobą potrzebny sprzęt, czyli wiaderka, ścierki, szczotki, miotły, ale przede wszystkim ofiarowali swój wolny czas i dobre chęci aby pomóc uporządkować groby, szczególnie te opuszczone.

Wyczyścili zmurszałe nagrobki, wyplewili trawy, udekorowali świerkowymi gałązkami i kwiatami groby. Chociaż pogoda nie zachęcała nawet do wyjścia z domu, jednak dobry nastrój i świeże powietrze sprzyjały wspólnej pracy. Na koniec wolontariusze zapalili znicze, które przynieśli i wspólnie odmówili modlitwę za zmarłych.

Dzięki takiej akcji młodzież poznaje również historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.  Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.

EduNect Logo Poziome

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj556
WczorajWczoraj944
TydzieńTydzień1795
MiesiącMiesiąc8631
WszyskieWszyskie302923
Statistik created: 2019-05-23T07:41:11+00:00