12 września klasy I, II, IIIa i IIIb wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Brały tam udział w warsztacie „Od ziarenka do bochenka”. Lekcja muzealna okazała się dla naszych uczniów bardzo atrakcyjna. Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami związanymi z wypiekami chleba, przedstawiono im sposoby mielenia zboża dawniej i dziś oraz narzędzia używane do wypieku chleba. Nie obyło się także bez zajęć praktycznych. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z uformowaniem z ciasta drożdżowego rogali, chałek i rozmaitych bułeczek, które następnie zostały wypieczone w przeznaczonym do tego starym, tradycyjnym piecu. Na końcu wszyscy zostali poczęstowani pysznym chlebem ze smalcem. Dodatkową atrakcją okazała się możliwość „podglądnięcia” pracy kowala, który specjalnie dla naszych uczniów wykuł pamiątkowe serduszko, a także zobaczenie znajdujących się w skansenie chałup.

EduNect Logo Poziome

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj266
WczorajWczoraj431
TydzieńTydzień2082
MiesiącMiesiąc12497
WszyskieWszyskie253795
Statistik created: 2019-02-22T12:54:04+00:00