10 maja w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. O godzinie 10.20, po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami, zachowując wszystkie procedury ewakuacji, przedostali się wyznaczonymi drogami do punktu zbiórki, którym jest plac przy kościele. Na miejscu nauczyciele złożyli meldunek, po którym okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili oba budynki szkoły. Łącznie ewakuowano ponad 160 osób. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i bez paniki.

Ewakuację obserwowała Ochotnicza Straż Pożarna z Reńskiej Wsi. Uczniowie złożyli strażakom życzenia z okazji Dnia Strażaka, który miał miejsce 4 maja. Podziękowali za codzienną gotowość do niesienia pomocy i życzyli satysfakcji z pełnionej służby oraz bezpiecznych powrotów z akcji. Strażacy umożliwili naszym uczniom m.in. zwiedzenie wozów strażackich, które wzbudziło ogromne zainteresowanie. Dziękujemy za wizytę!

EduNect Logo Poziome

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj267
WczorajWczoraj431
TydzieńTydzień2083
MiesiącMiesiąc12498
WszyskieWszyskie253796
Statistik created: 2019-02-22T12:59:54+00:00